Popüler bir kripto fenomeni, VISA'nın son birkaç yıldır dört Ripple ortağıyla çalıştığını tespit etti.

Yeni Video, Ripple


Popüler bir kripto fenomeni, VISA'nın son birkaç yıldır dört Ripple ortağıyla çalıştığını tespit etti.
SEC ile olan savaşına rağmen Ripple, XRP talep üzerine likidite çözümünü küresel pazarlarda genişletmeye devam ediyor.

Aralık 2020'de SEC'in blockchain şirketi Ripple'a açtığı davayı yayınlayın, birkaç büyük oyuncu SEC'in hararetinden kaçınmak için Ripple ile işbirliği yapmaktan kaçındı. Ancak ikiliden gelen son haber, ödeme devi VISA'nın gizlice Ripple ile çalıştığı yönünde.

Takma adla anılan XRP Influencer 24HRSCRYPTO geçtiğimiz günlerde son iddiaları ortaya atan bir video paylaştı. Kripto etkileyicisine göre VISA, son birkaç yılda en az dört Ripple ortağıyla çalışıyor. Bu çalışma şekli ya ortaklıklar yoluyla ya da tam bir satın alma yoluyla olmuştur. Etkileyici, eğer doğruysa, bunun Ripple için bir boğa senaryosu olabileceğini belirtiyor.

Visa sessizce #dalgalanma ile çalışıyor.. burada görülecek bir şey yok
#XRPHolders #xrpthestandard #XRPArmy pic.twitter.com/J935Dbxm4z

— 𝟸𝟺𝙷𝚁𝚂𝙲𝚁𝚈𝙿𝚃𝙾 (@24hrscrypto1) 6 Şubat 2023

Ripple'ın birlikte çalıştığı ortaklardan bazıları Dee Money, Earthport, CurrencyCloud ve Novatti'dir. Bu dörtlüden VISA, Currency Cloud ve Earthport'u tamamen satın aldı. Öte yandan Novatti ve Dee Money ile ortaklıklara girmiştir.

Ancak tamamen VISA tarafından satın alınan iki şirket artık Ripple'ın müşteri sayfasında görünmüyor. Ek olarak, ortaklıklar, Ripple ve XRP'den hiç bahsetmeden Ripple'ın ayak izini ve Visa'nın tescilli sınır ötesi ödeme çözümlerinin erişimini genişletmeyi amaçlıyor.

VISA'nın aslında Ripple ile birlikte çalıştığını iddia etmek zor. Ancak kripto fenomeni, Ripple ve VISA'nın birlikte çalıştığı haberi doğruysa, XRP fiyatının 100 dolara kadar fırlayabileceğini kaydetti.

Ripple'ın İsteğe Bağlı XRP Likiditesi ve VISA'nın Stablecoins İtişi

Çeşitli pazarların yanı sıra düzenleyici engellere rağmen Ripple, "2022 4. Çeyrek Piyasa Raporu"nda, firmanın XRP için talep üzerine likidite hizmetinin 40 ödeme pazarına daha da genişlediğini vurguladı. Ripple'ın ODL çözümünde XRP, anında sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için bir köprü kripto para birimi görevi görür.

Ripple'ın ODL çözümleriyle gelişimi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşına rağmen geldi. Ek olarak, XRP Ledger, ağın ölçeklenebilirliğinden yararlanmak için yeni kullanım durumları da oluşturuyor. Bu, Ethereum uyumlu bir sanal yan zincir, NFT'ler, yerel bir otomatik piyasa yapıcı ve yerel akıllı sözleşmeler için Hook'lar oluşturmayı içerir.

Öte yandan VISA, platformunda dijital varlık işlemlerini desteklemek için de çalışıyor. VISA'nın kripto bölümü başkanına göre VISA, platformdaki kripto varlıklar ve fiat para birimleri arasındaki yerleşimler için bir "kas hafızası" oluşturuyor.

“Ethereum'dan başlayarak USDC'deki ihraççılardan takas ödemelerini gerçekten nasıl kabul edeceğimizi ve Ethereum'da USDC'de ödeme yapmayı test ediyoruz. Yani, bunlar yüksek değerli uzlaşma ödemeleri” diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ