Blockchain girişim inkübatörü Draper Goren Holm, ilk merkezi olmayan kripto borsası ya da önde gelen web sitesi arka uç yazılımı WordPress eklentisi olan DEX eklentisi olduğunu iddia etti.

Yeni Wordpress Eklentisi Herkesin Merkezi Olmayan Kripto Para Borsasını Başlatmasına İzin Veriyor

Blockchain girişim inkübatörü Draper Goren Holm, ilk merkezi olmayan kripto borsası ya da önde gelen web sitesi arka uç yazılımı WordPress eklentisi olan DEX eklentisi olduğunu iddia etti.

22 Nisan tarihli bir açıklamaya göre, eklenti “sadece mühendisler için değil, herkes için kendi kripto para birimi borsasını başlatmanın en kolay yolu”. Risk sermayesi kapitalisti Tim Draper şu yorumu yaptı:

“Sadece mühendisler değil herkes artık ekibimizin yaptığı eklentiyi kullanarak WordPress'te kendi kripto borsalarını başlatabilir.”

Eklenti ile, web siteleri artık kullanıcıların uzun bir kripto para birimi, token ve stablecoin listesi arasında alışveriş yapmalarına izin veren bir yerinde DEX'e sahip olabilir. Aynı zamanda, web sitesi sahibi de hizmet için ücret kazanabilir.

Bir DeFi toplama hizmeti

Eklentinin arka ucu, merkezi olmayan finansın uygulama programlama arayüzünü veya API'sını veya DeFi, toplayıcı Totle'yi kullanır. Bu hizmetin API'sini kullanarak eklenti, DeFi ekosistemindeki en iyi döviz fiyatlarını arar ve hangisinin kullanılacağını seçer. Draper Goren Holm kurucu ortağı Alon Goren, wordpress'in ezici popülaritesi nedeniyle seçildiğini açıkladı:

“WordPress web'in % 35'ine güç veriyor ve herkesin web sitelerine güç vermesi için inkar edilemez şekilde en kolay, en özelleştirilebilir çözüm.

 DeFi alanı giderek artan oranda dikkate değer gelişmeler görüyor. Blockchain firması Trustology’nin CEO'su, geçtiğimiz günlerde DeFi protokollerinin kısa sürede etkili bir şekilde ölçeklendirilirse dünyanın baskın likidite havuzu olarak ortaya çıkabileceğine inandığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ