Federasyon Konseyine gitmeden önce tasarının Duma'da iki okumadan geçmesi gerekiyor.

Yeni Yasa Tasarısı, Rusya Seçimlerinde Adayların Kripto Para Birimlerini Beyan Etmesini Gerektirecek

Federasyon Konseyine gitmeden önce tasarının Duma'da iki okumadan geçmesi gerekiyor.

Yeni kripto para yasası

Rusya Devlet Duması, ilk okumasında seçim adaylarının kripto varlıklarını, harcamalarını ve alımlarını açıklamalarını gerektiren yeni bir yasa tasarısını onayladı.

Tasarıda ayrıca seçim adaylarından kripto para alımları için bir gelir kaynağı belirtmeleri isteniyor ve yalnızca gerçek adaylardan değil, eşlerinden ve reşit olmayan çocuklarından da son üç yıldır kripto beyanları talep ediyor.

Mart 2021'de sunulan taslak yasa tasarısı, cumhurbaşkanlığı ve Devlet Duması milletvekili seçimleri gibi mevcut Rus yasalarında bir dizi değişikliği, seçim haklarının garantilerini ve ülkenin resmi olarak kabul edilen "Dijital Finansal Varlıklar Üzerine" adlı büyük kripto para birimi tasarısını içeriyor. Taslak tasarının geliştirilmesindeki bir sonraki adım, olası değişikliklerin Haziran ortasında ele alınması olacak.

Devlet Duması için seçimler Eylül 2021'de planlanıyor ve Kremlin yanlısı iktidar partisi Birleşik Rusya, Duma’nın 450 sandalyesinin üçte ikisini devralmayı bekliyor.

Rus muhalefetinin Bitcoin'i (BTC) kabul etmesiyle bilinen Duma, görünüşe göre yeni milletvekillerinin kripto faaliyetlerinden endişe duyuyor. Kremlin eleştirmeni Alexei Navalny tarafından kurulan ve şimdi aşırılık yanlısı bir örgüt ilan eden Rusya'nın "Yolsuzlukla Mücadele Vakfı" 2016'dan beri Bitcoin bağışlarını kabul ediyordu.

Rus hükümeti, bu yılın başlarında kamu görevlilerine kripto raporlama şartlarını koydu ve hatta bazılarını kriptolarını satmaya zorladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ