Yeni Zellanda polisi 15 Ocakta Hack saldırısına uğrayan Cryptopia'nın faaliyetlerine devam edebileceğini belirtti. Ancak Cryptopia'nın web sitesi şu anda hala çevrimdışı.

Yeni Zellanda Polisi Cryptopia

Yeni Zelanda Polisi, son zamanlarda hacklenen kripto borsası Cryptopia'nın yeniden başlatılmaya ve işlemlerine devam etmeye hazır olduğunu bildirdi.

Polis ekipleri Cryptopia'nın operasyonlarına devap etmesi için herhangi bir engellemenin olmadığını Cryptopia'nın istediği her an yeniden faaliyetlerine dönebileceğini kaydetti.
Dedektif Müfettiş Greg Murton ayrıca  15 ocakta gerçekleştirilen saldırıda ne kadar kripto para çalındığı hakkında bilgi vermekten kaçındı.

Yeni Zellanda polisi Cryptopia'nın ne zaman isterse yeniden faaliyetlerine devam edebileceğini bildirmiş olsa da şirketin web sitesi bu haberin hazırlandığı sırada hala çevrimdışıydı. Borsada hala bir takım raporlamalar devam ediyor. Yeni Zellanda polisi tarafından yayımlanan resmi rapora göre kripto para borsasi ıle ilgili soruşturma atıfta bulunuyor.

New Zealand Herald tarafından aktarılan bilgiye göre Cryptopia kurucuları şirketin yeniden ne zaman faaliyete gireceği konusunda gelen sorulara yanıt vermedi. Buna ek olarak Cryptopia sosyal medya hesaplarında da 28 Ocaktan bu yana herhangi bir paylaşım yapılmadı.

Cryptopia borsasından yapılan hackleme saldırısında 16 milyon dolardan fazla para çalındı. Yeni Zellanda polisi hırsızları izlemek için uluslararası yasa uygulayıcıları ile birlikte soruşturma başlatı. Yeni Zellanda polisi hack saldırısının 15 Ocak'ta başladığını ve yaklaşık olarak iki hafta sürdüğünü bildirdi. gerçekleştirilen bu saldırıda on binlerce Ethereum çalındı.

New Zealand Herald tarafından yayımlanan son rapora göre , bazı kripto para uzmanları çalınan kripto paraların değerinin 23 milyon dolar kadar olduğunu düşünüyor.

7 Şubat'ta, Yeni Zellanda polisinin açıklamalarına göre Cryptopia hack saldırısının soruşturması hakkında güzel ilerleme katettiklerini fakat siber ortamın karmaşıklığı nedeni ile biraz daha zaman alacağını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ