Polygon'un yerel MATIC tokeninde yaşanan son fiyat rallisi, fiyatlarını iki aydan fazla bir süredir ilk kez 1.56 doların üzerine çıkardı.

Polygon'un yerel MATIC tokeninde yaşanan son fiyat rallisi, fiyatlarını iki aydan fazla bir süredir ilk kez 1.56 doların üzerine çıkardı.

MATIC/USDT döviz kuru, 17 Haziran'ın en yüksek seviyesini geri almak için sadece iki gün içinde %20.65 arttı. Traderlar, özellikle gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) alanına odaklanırken, topluluk üyeleri için merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) oluşturacağını açıkladıktan sonra parite için tekliflerini yükseltti.

Ethereum projeleri için ikinci katman ölçeklendirme çözümleri sunan Polygon, DAO oluşturma ve aynı zamanda DeFi projelerini birlikte çalışabilirlik havuzuna dahil etmek için 100 milyon dolar ayırdı. Ekip ayrıca, yeni DAO yönetişim tokenlerini mevcut Poligon kullanıcılarına, yani MATIC'e sahip kişiler için ücretsiz olarak airdrop şeklinde vereceğini duyurdu.

Sağlam geçici temeller, spekülatörler arasında MATIC talebini daha da yükseltti ve son iki gün içinde bir fiyat artışına yol açtı. Bu arada, yukarı yönlü hareket, MATIC fiyatlarını yeni bir rekor seviyeye gönderebilecek klasik bir yükseliş kurulumunu da harekete geçirdi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Kırılma bekleniyor

"Ters baş ve omuzlar" olarak adlandırılan model, fiyatın direnç benzeri bir boyun çizgisinin altında arka arkaya üç çukur oluşturmasından sonra ortaya çıkan yaygın bir yükseliş tersine dönüş göstergesidir. Bunu yaparken, orta oluk (kafa), boyun çizgisinden ölçüldüğünde aşağı yukarı eşit yükseklikte olan diğer ikisinden (omuzlar) daha derin görünüyor.

Teknik grafik uzmanları, tipik olarak, fiyat boyun çizgisinin üzerine çıktığında, formasyonun maksimum yüksekliği artı kırılma seviyesi nihai kâr hedefi olarak hizmet ettiğinde long bir pozisyona girerler. Stop loss ise genellikle sağ omzun alt noktasındadır.

MATIC/USDT üç günlük grafikte ders kitabı tanımlarının uygulanması, çiftin ters bir baş ve omuz modeli oluşturduğunu gösterir.

20 Ağustos'ta, Polygon'un tokeni, 18 Haziran'ın düşüğü 0,62 $'dan (baş) ölçülen %150'lik bir fiyat rallisinin ardından 1,51$'lık boyun çizgisi direncinin üzerine çıktı. Bu nedenle, ters baş ve omuz formasyonunun maksimum yüksekliği 0,89 ABD doları olarak ortaya çıktı.

Sonuç olarak, MATIC/USDT kurunun işlem hacminde bir artışla birlikte 1,51 $'ın üzerine çıkması durumunda, parite 0,89 $'a yükselme olasılığını artıracaktır. Bunu yaparken, ters baş ve omuzlar kar hedefi olarak 2,40 dolar, mevcut rekor seviyesinin sadece 0,30 dolar altında olacak.

Ayı kurulumu

MATIC boğaları 1,51 doları destek olarak geri alamazsa, fiyatı 1,35 dolara yakın bir sonraki destek hattına geri çekilebilir.

Ek bir kırılma, MATIC/USDT'yi yakın tarihte güvenilir bir destek seviyesi olan 1.09 $'a maruz bırakabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ