Intercontinental Exchange (ICE) verilerine göre, dijital varlık platformu Bakkt'ın bitcoin hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Intercontinental Exchange (ICE) verilerine göre, dijital varlık platformu Bakkt'ın bitcoin hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 22 Kasım'da Bitcoin'de  -2728 vadeli işlem sözleşmesinde- 20.3 milyon dolardan fazla işlem gerçekleşti. 

Önceki Günlük Rekordan Yüzde Otuz Daha Fazla

Yeni hacim rekoru bir önceki güne oranla yüzde altmış altı artış göstererek, Kasımın 8'inde bütün zaman yüksek olan oranlardan yüzde otuz daha yüksek oldu.

Bakkt günlük hacim ve açık faiz tablosu

                           Bakkt günlük hacim ve açık faiz tablosu | Kaynak: BakktVolumeBot

Ek olarak, dünkü açık faiz şu an 1.75 milyon dolar olup önceki işlem gününe göre yüzde yirmi dokuz artış gösterdi. Eylül ayında yavaş bir başlangıç olmasına rağmen , Bakkt'ın fiziksel olarak çözülmüş BTC vadeli işlemlerinin hacimleri giderek artmaktadır.

Yeni rekor hacmi , Cuma günü yedi bin doların altına düşen Bitcoin fiyatında da önemli bir düşüşle aynı zamana denk geliyor. Hacimlerdeki önceki yükselişler, 25 Ekim ve 8 Kasım tarihlerinde görülen büyük BTC fiyat hareketleriyle de aynı seviyeye geldi . 

ICE'ye göre, New York Borsası da dahil olmak üzere yirmi üç önde gelen global borsa işletmecisi, Cuma günü en son bildirilen Bakkt sözleşmesi işlem fiyatı, yedi bin iki yüz kırk dolardı.

Bakkt, kurumsal ilginin artabilirliğini gördüğü için Bitcoin ile ilgili ürün yelpazesini genişletiyor. 

Dijital Varlık Platformu, bu haftanın başlarında nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin, 9 Aralık itibariyle ICE Futures Singapore'da teklif edileceğini doğruladı. Bitcoin için ilk düzenlenmiş opsiyon sözleşmesinin de aynı tarihte başlatılması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ