Yenilenebilir enerji kaynakları ile madencilik

Madencilik cihazlarını madenciler profesyonel seviyede satın alabilir ve bu teknolojik cihazların her biri önemli derecede enerji maliyeti üretir. İzlanda'da, Bitcoin madenciliği için kullanılan enerji hacmi yakında ülke genelinde evlere güç sağlamak için kullanılan hacmi aşacak. Dünyanın en büyük Bitcoin ATM sağlayıcısı olan Cointed, daha sürdürülebilir madeni paralar üretme yöntemlerinde öncü olmayı hedefliyor. 

Kripto paralar ile gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmak

Hidrolik enerji ve rüzgar enerjisini kullanan Cointed şirketi , Avusturya ve İsveç'teki makineleriyle 'yeşil madenciliğe' öncülük etti. Bu madencilik makineleri, enerji tüketimini en aza indirgeyecek şekilde özel olarak üretilmiş ve en iyi soğutma koşulu için özel olarak tasarlanmıştır (GPU'larda tipik olarak bulunan fanlar soğutucu ile değiştirilmiştir). Şirket , bu makinelerle hiçbir şekilde performans kaybetmeden yenilenebilir enerjiye dönüşümün mümkün olduğunu kanıtladı, Cointed, diğer şirketlerin kanaatine uyacağını umut ederek kripto dünyasının geri kalanı için örnek teşkil etmiştir.

Bununla birlikte bu şirket yalnızca ATM'ler (dört Avrupa ülkesinde 70 makineye sahipler) ve madencilik ekipmanları sağlamıyor. Ayrıca yatırımların geleneksel değerlere dönüşümünü sağlamak amacıyla bir borsaları da var. Kullanıcılar, Cointed borsasını, çok daha düşük ücretlerle ve diğer borsalara göre önemli ölçüde daha yüksek güvenlik seviyeleri ile birden fazla kripto para satın almak ve satmak için kullanabilir. Cointed white paperlarında , yakında tipik visa bankamatik kartları olarak kabul edilecek özelleştirilmiş kripto banka kartları oluşturan 'çevrimiçi mağazalara entegre edilebilen' ödeme çözümleri sağladıkları Cointed'in bir bankacılık lisansı satın alınmasının son safhalarında olduğunu belirtti.

Açıklık ve şeffaflık

Cointed'in çalışmaları ve bunların yol haritasına ilişkin ayrıntılı bilgiler şeffaflık raporunda kamuoyuna açık. Müşteriler, Cointed'in iş modeli ve ekibinin operasyonlarının birden fazla ülkede nasıl çalıştığını öğrenmek isterlerse  gereken her şeyi rahatça bulabilir (Hong Kong, İsviçre, Avusturya, Türkiye, İsveç ve daha birçok ülkede rol oynuyorlar). Yukarıdaki analiz direk olarak Cointed'in  ana ekibi tarafından hazırlanıyor. Aralarında, yıllar boyu bilgi teknolojileri ve kripto uzmanlığı tecrübesi olan çalışanlar var ve bu da Cointed için sürekli heycan verici gelişmelerin yaşanmasına neden oluyor.

Simgeleri (CTD) olarak açıklanmış olan kendi ICO projeleri, iki hafta daha fon toplamaya devam edecek. (Şubat 2017 sonununda kapanıyor). Şirket yetkililerinden Aches Wong ve Jerry Ng Chien CTD projesinin başında bulunuyor. Onlar projenin doğru bir şekilde yönetilmesinde katkı sağlaycak bir başka uzman ekip.

ICO'nun ardından bir kaç hafta içerisinde Mastercard ve Visa'nın projeye entegre edilmesi bekleniyor.

Projenin sistemde kayıtlı halihazırda 15.000 aktif kullanıcısı var. Özellikle en tecrübesiz yatırımcıar için kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlandı ve müşterinin tercihlerine bağlı olarak özelleştirilebilir bir arayüz sunmaya odaklıdır.

Cointed'in bir diğer ilgi çekici özelliği ise yatırımcılarına proje kararlarında oy verme imkanı sunmasıdır. Doğrulanmış bir hesapla herhangi bir CTD token yatırımcısı (paylarının değeri ne kadar kük olursa olsun) projede karar alma mekanizmasında oy kullanma hakkına sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ