Uzmanlar, yeni çağdaki yenilenebilir enerji santrallerinin 21. yüzyılın altın madenleri olduğuna inanıyor.

Yenilenebilir Enerji Santralleri – 21. Yüzyılın Yeni Altın Madenleri

Uzmanlar, yeni çağdaki yenilenebilir enerji santrallerinin 21. yüzyılın altın madenleri olduğuna inanıyor. Bunlar çevresel faydalar, düşük yatırım riski, tutarlı nakit akışları, patlayıcı talep ve azaltılmış işletme maliyetleri sunar. Bir araya getirilen tüm bu faktörler, yenilenebilir enerji santrallerini endüstrinin geleceği haline getiriyor.

Resme karbon kredisi eklediğinizde en kazançlı yatırım seçeneklerinden biri haline geliyor. Sinan Enerji, borsalarda kâr amacıyla alınıp satılabilen veya gerçek dünyada kullanılabilen kripto jetonları şeklinde kendi tesislerinden karbon kredisi sunarak benzersizdir. Karbon kredilerine duyulan ihtiyaç, giderek daha fazla şirketin talep ve fiyatlarında üstel bir artışa yol açan net sıfır emisyon hedefini benimsemesinden kaynaklanmaktadır. Uzmanlar, fiyatların 2030'dan önce muhtemelen on beş kat artacağını tahmin ediyor..

Sinan Enerji'nin Blockchain Özellikli Tokenizasyon Platformu Hakkında Her Şey

Sinan, yeni yenilenebilir enerji teknolojilerinin ticari dağıtımını, bunları blok zinciri özellikli tokenizasyon platformuna entegre ederek hızlandırıyor ve yenilikçi tesisler inşa edip devreye alıyor ve böylece maksimum değer elde ediyor.

Sinan Enerji'nin blok zinciri platformu, tesislerinden üretilen karbon kredilerini tokenleştirmesini, kaydetmesini ve doğrulamasını sağlıyor. Bu, uluslararası sertifikasyon elde etmesine ve küresel karbon piyasasında karbon kredileri ticareti yapmasına olanak tanır. Sinan Energy, yenilenebilir enerji ve blok zinciri mimarisini entegre ederek, enerji ve tokenize edilmiş karbon kredilerinin satışı yoluyla ikiz gelir akışları yarattı.

 Bu iki çekici seçeneği tek bir platformda birleştirmek, Sinan Energy'nin token sahiplerine tutarlı ve kazançlı faydalar sağlar.

Sinan Enerji'nin Karbon Kredisi Tokenlerinin  Etrafındaki Tüm Hype Nedir?

Karbon kredileri, endüstri ve hükümetler tarafından atmosfere salınan belirli bir miktardaki karbondioksit veya diğer sera gazlarını dengeler. Dünyanın en büyük 5000 şirketinin çoğu net sıfır emisyon hedeflerini benimsediğinden, bu kredilerin değeri son birkaç yılda patladı. Yenilenebilir enerjiye yönelik arz ve talep arasındaki açık yakın zamanda daralacak gibi görünmediğinden, karbon kredisi fiyatının önümüzdeki yıllarda artış eğilimi göstermesi bekleniyor.

Devlet destekli tesisler, hem yenilenebilir enerji kadar etkili hem de uygun maliyetli olmayan kaynak kıtlığı, kötü yönetim ve fosil yakıtlara aşırı bağımlılık nedeniyle büyük miktarlarda enerji üretme potansiyelinden yoksundur.

Karbon ticaretine erişimin açılmasındaki sorun, karbon kredisi piyasalarının genellikle çok karmaşık olması ve birkaç aracının kârlarını kesmesidir. Sinan Enerji'nin yenilikçi yenilenebilir enerji ve karbon kredisi blok zinciri platformunun tüm karbon değer zincirini bozmayı amaçladığı yer burasıdır.

Bu nedenle, yenilenebilir enerji ve karbon kredilerinin ikiz patlamasına yatırım yapmak istiyorsanız, Sinan Enerji Tokeni (SET) her iki pazar için de büyük riskler sağlar. Doğal arz kıtlığı ve Sinan'ın proje boru hattı göz önüne alındığında, SET tokenlerinin fiyatının önemli ölçüde değer kazanması bekleniyor.

Yenilenebilir Enerji Gelecek

Yenilenebilir enerji santralleri, özellikle güneş ve rüzgar, fosil yakıtlı muadillerine göre daha düşük işletme ve bakım maliyetlerine sahiptir. Bu, hem tesis sahibine hem de son kullanıcılara maliyet avantajı sağlar.

Sinan Enerji, yenilenebilir enerji santrallerinin geliştirilmesine büyük yatırımlar yapmıştır. Toplam kapasitesi 100 MW'ın üzerinde olan santraller kurmak için sözleşmeler imzaladılar. Sinan, bu tesislerden bazılarını Güney Afrika, Northern Cape'deki İnovasyon Uygulama Bölgesinde kuracak. Bu bölge, dünya genelinde en yüksek miktarda güneş radyasyonu alan bölgelerden biridir.

Sinan Enerji ortak IEO ve IDO, şu anda P2PB2B borsasında, 12 Mayıs'ta yapılması planlanan tam listeleme ile devam ediyor ve bunların geliri, platformun daha da geliştirilmesi ve yeni tesislerin kurulması için harcanacak. Toplam jeton sayısı 10.000.000.000 ile sınırlandırılmıştır ve bireysel jetonlar 0.015 $ olarak fiyatlandırılmıştır. Toplanan her 1 milyon dolar, tokenize enerji ve karbon kredileri sağlayacak 1 MW kapasiteli yenilenebilir enerji santralinin inşaatına başlayacak.

Sinan Enerji hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.sinanenergy.com/ adresini ziyaret edin.

IDO'ya katılmak için şu adrese gidin: https://p2pb2b.com/ido/7/

IEO gp'ye katılmak için: https://p2pb2b.com/token-sale/SET-403/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ