Ordinals'ı Litecoin blok zincirine getirmek, 10 Şubat'tan beri devam eden bir çaba olmuştur.

Yenilikçi Teknoloji, Süper Hızlı Yükselen Pazarda Bitcoin Yazıtlarının 154.000

Ordinals'ı Litecoin blok zincirine getirmek, 10 Şubat'tan beri devam eden bir çaba olmuştur.
Bu süre zarfında, takma adlı bir Twitter kullanıcısı olan Indigo Nakamoto, Ordinalleri Litecoin blok zincirine taşıyan herkese 5 LTC (yaklaşık 500 $) sözü verdi.

Litecoin, 2011 yılında eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından oluşturulan en eski kripto paralardan biridir. Eşler arası bir kripto olarak, işlemleri Bitcoin'den daha hızlı işlemek için tasarlanmıştır. 2017'de Lee, bir çıkar çatışmasından kaçınmak için tüm Litecoin'lerini sattı. Ancak varlık, fiyat açısından Bitcoin'in çok gerisinde kaldı. Bir geliştirici, onu teknolojik olarak daha alakalı hale getirme girişiminde, Proof-of-Work projesi için Ordinal Inscriptions'ı uyarladı. Son zamanlarda, içerik basma yeteneği, Bitcoin ağında kolaylaştırılan işlemlerden ziyade kripto alanında büyük ölçüde benimsenmiştir. Dune analytics'e göre şu an itibariyle 154.000 yazıt oluşturuldu.

Ordinals'ı Litecoin blok zincirine getirmek, 10 Şubat'tan beri devam eden bir çaba oldu. Bu süre boyunca, takma adlı bir Twitter kullanıcısı olan Indigo Nakamoto, Ordinals'ı Litecoin blok zincirine taşıyan herkese 5 LTC (yaklaşık 500 $) sözü verdi.

Yazılım Mühendisi Litecoin Ordinals'ı GitHub'da Yayınladı

Yanıt olarak, yazılım mühendisi Anthony Guerrera, Litecoin Ordinals projesini GitHub'da yayınlamaya davet edildi. Bu, Casey Rodarmor tarafından yayınlanan Bitcoin Ordinals için GitHub deposunun çatallanmasından sonraydı.

Guerrera, çabasının ardındaki motivasyonu şöyle açıkladı:

Temel olarak, Indigo ve diğer birkaç kişinin Ordinals'ı Litecoin'e taşıması için ortaya koyduğu ödül beni motive etti. Yaklaşık bir hafta önce, meydan okumaya adım atmak için Indigo'ya başvurdum.

Ek olarak, Litecoin'de Port Ordinals'a verilen ödül 5 LTC'den 22 LTC'ye (yaklaşık 2100 $) yükseltildi.

Guerrera ayrıca Litecoin'i seçme kararının Bitcoin'de bulunan SegWit ve Taproot teknolojisinin yumuşak çatalına dayandığını açıkladı. Bu, Ordinals'ın üzerinde çalışabileceği diğer tek blok zinciri yaptı.

Ordinalleri Taşırken Karşılaşılan Zorluklar

Guerrera'ya göre, rust-Bitcoin'e bağımlılık sorunları vardı, bu da blok zincirindeki MimbleWimble yükseltmesinin desteklenmediği anlamına geliyordu.

Litecoin MWEB ile çalışabilen bir tane yapmak için rust-bitcoin'i çatalladım. [Bu,] Ordinallerin blok verilerinin kodunu çözmesine ve MWEB uzantı bloğunu güvenli bir şekilde yok saymasına izin verir.

Rust'ın güvenlik ve performans için oluşturulmuş bir programlama dili olduğuna dikkat etmek önemlidir. Eylül 2021'de kripto borsası Kraken, Rust gelişimini desteklemek için dahili Tamás Blummer Memorial Fund'ı tanıttı.

MimbleWimble ayrıca Mayıs 2022'de piyasaya sürüldü. Adı Harry Potter'dan bir büyüden geldi. Ağın gizliliğini ve işlem boyutunu geliştirmek için Litecoin blok zincirine yükseltmeyi temsil eder. MimbleWimble sayesinde Litecoin blok zinciri, rakibi Bitcoin'e kıyasla daha düşük maliyetle bireysel işlemlerde daha fazla veriyi işleme kapasitesine sahiptir ve bu, onu Ordinals için mükemmel bir uyum haline getirir.

MWEB'in zincire dahil edilmesi, kullanıcıların kaydolmadan önce özel olarak para transferi yapabilmelerini sağlar. Örneğin, mahremiyeti korurken bir açıklama parçası; tamamen halka açık bir defter olan Bitcoin'den farklı olarak büyük bir avantajdır.

Mevcut fiyatı 96 $ olan LTC, piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para konumunda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ