Terra topluluğu şu anda bir dizi başka değişikliğin yanı sıra blok zincirinin “yeniden doğuşunu” destekleyen bir teklifi oyluyor.

Yepyeni bir Terra Zinciri ve Do Kwon Yok - Yeni Teklif Geçecek Mi?

Terra topluluğu şu anda bir dizi başka değişikliğin yanı sıra blok zincirinin “yeniden doğuşunu” destekleyen bir teklifi oyluyor.

Kwon, kripto alanında şüpheli bir karakter olmaya devam ediyor ve düzenleyiciler benzer yaklaşan çöküşler konusunda uyarıyor.

Terra (LUNA) topluluğu şu anda Terra'nın tamamen yeni bir blok zinciri oluşturması gerekip gerekmediğine oy veriyor. Nihai oylamanın yapılmasına yaklaşık 6 saat kaldı. Şimdiye kadar, seçmenlerin çoğunluğu bu öneriyi destekliyor.

Terra Station verilerine göre, tüm LUNA token sahiplerinin yaklaşık yüzde 80'i oylamaya katıldı. Önergeyi destekleyenler yüzde 67 oy alırken, karşı çıkanlar yüzde 12 oy aldı. LUNA sahiplerinin yaklaşık yüzde 20'si henüz oy kullanmadı. Ek olarak, 'evet' oyu verenlerin çoğu ağın doğrulayıcıları gibi görünüyor.

Terra'nın Reenkarnasyonu İle İlgili Ayrıntılar

“Terra Builders Alliance: Rebirth Terra Network” önerisi, tamamen yeni bir blok zinciri oluşturmanın dışında birçok başka değişiklik önermektedir. Eski Terra blok zinciri, Terra Classic ve yerel tokeni  LUNA Classic (LUNC) olarak yeniden adlandırılacak. Yeni ağ için token, LUNA adını koruyacaktır.

Ayrıca ağ, LUNA'yı Luna Classic ve UST'nin önceki tüm sahiplerine ve stake edenlerine hava yoluyla ulaştıracaktır. Şu anda, Kwon ve Terraform Labs (TFL), bir airdrop için uygun olanların anlık görüntü verilerini topluyor. Terra'nın çöküşünden (9 Mayıs) önce tokene sahip olan Luna Classic ve UST sahipleri, Lion'un airdrop payını alacak. Spekülatörler, "7,790,000 sonrası anlık görüntü bloğunun 26 Mayıs 2022 Per en kısa sürede gerçekleşebileceğini" öne sürüyorlar.

Önemli olan, teklifin gerçekleşmesi durumunda, UST algoritmik stabilcoinin sonunu işaretleyecektir. Kwon'a göre yeni zincir ise 27 Mayıs'ta devreye girecek.

Bir başka kritik nokta da, Terraform Labs veya TFL'nin yeni token airdropunun bir parçası olmayacağıdır. Bu, şirketi ve kurucusu Do Kwon'u etkili bir şekilde keser. Değişiklik, “Terra'yı tamamen topluluğa ait bir zincir” haline getirmeyi amaçlıyor.

Cevaplar, Çözümler ve Adalet Aramak

Terra'nın çöküşünden bu yana Kwon, daha büyük kripto topluluğu olmasa da Terra topluluğu üyelerini pasifize etmek için birçok girişimde bulundu. Artık, özellikle ağın “öldürme anahtarı” ortaya çıktıktan sonra, sektörde tartışmalı bir karakter.

Kazayı açıklamak için başka birçok teori geliştirildi. Bununla birlikte, 2.4 milyon dolarlık bir kaybın yarattığı hayal kırıklığıyla hareket eden bir Terra sahibi, kaza için kişisel olarak cevaplar ve olası çözümler aramaya karar verdi.

Düzenleyicilerin şahin gözleri artık kripto endüstrisine her zamankinden daha fazla ve bir şekilde “Sana söylemiştim” tarzında bakıyor. Güney Koreli vergi makamları, Kwon'u dolandırıcılık ve vergi kaçakçılığı nedeniyle zaten para cezasına çarptırdı. Bu arada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu  SEC  Başkanı, benzer çöküşlerin büyük olasılıkla takip edeceğini söyledi.

Yine de IMF (Uluslararası Para Fonu) patronu, yatırımcıların tek bir proje çöktü diye yatırımcıların kendilerini kriptodan uzaklaştırmamaları gerektiğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ