Yerel bir tüketici grubu, Kanadalı yatırımcıların dolandırıcılara milyonlarca dolar kaybetmesi nedeniyle Kanada'da kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık patlıyor.

Yerel bir tüketici grubu, Kanadalı yatırımcıların dolandırıcılara milyonlarca dolar kaybetmesi nedeniyle Kanada'da kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık patlıyor.

Yerel bir tüketici grubu, Kanada'da kripto para dolandırıcılığının endişe verici bir şekilde arttığı konusunda uyardı. Güney Alberta ve Doğu Kootenay'a Hizmet Veren Better Business Bureau'ya (BBB) göre, Kanadalı yatırımcılar yerel dijital varlık piyasasını Vahşi Batı olarak nitelendirerek dolandırıcılara milyonlarca dolar kaybetti. Tüketici grubu, kripto para dolandırıcılığı hakkında sekiz şikayet aldığını söyledi.

“Şu Anda Kripto Para Piyasasında Bir Tür Vahşi Batı”

“Şu anda kripto para piyasasında bir tür vahşi batı var. Bu büyük bir sorun. Patlıyor," diye yorum yaptı grubun Wes Lafortune, Global News'e.

Lafortune, çıkışa, yatırımcıların bu dolandırıcılıklardan kaybettiğini bildirdiği medyan miktarın 600 dolar olduğunu, ancak yatırımcıların milyonlarca dolar kaybettiği iddia edilen vakalar olduğunu söyledi. Kanadalı düzenleyiciler hala kripto sektörünün hızlı evrimi ile boğuşuyor. Ülke, ABD düzenleyicileri devreye girmeden çok önce, bir dijital varlık ETF'sini ilk onaylayanlar arasında yer alırken, bu alandaki yatırımcıları korumak için henüz kesin politikalar yayınlamadı.

Lafortune, Yatırımcıları Yatırım Yapmadan Önce Kendi Araştırmalarını Yapmaya Çağırdı

Lafortune, yatırımcıları herhangi bir projeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmaya çağırdı ve hiçbir satış elemanının paralarını herhangi bir projeye yatırmak için acele etmesine asla izin vermedi. “Bu biraz altına hücum zihniyeti. İnsanlar hızlı para kazanmak istiyor ve büyük kar, büyük kazanç vaatleri var ve bunlar genellikle gerçekleşmez” dedi. Tüketici grubu, dijital varlık dolandırıcılığının kurbanlarından birine yanıt veriyordu. Global News'e göre, Calgary'de ikamet eden Isabelle Lévesque, TrueNorthBit olarak bilinen bir şirkete 2.500 dolar kaybetti. Alberta Menkul Kıymetler Komisyonu haber kaynağına yatırımcılardan şikayetler aldığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ