Bu yazımızda Yield Guild Games (YGG) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle YGG Coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Yield Guild Games (YGG) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla YGG Coin

Bu yazımızda Yield Guild Games (YGG) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle YGG Coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Yield Guild Games (YGG) Nedir?

Yield Guild Games, sanal dünyalarda ve blok zinciri tabanlı oyunlarda kullanılan Değiştirilemez Token'lara (NFT'ler) yatırım yapmak için Merkezi Olmayan Otonom bir Organizasyondur (DAO). YGG, YGG Kasaları ve SubDAO'lar dahil olmak üzere çeşitli özellikler sunar. Kullanıcılar yield farming'e katılabilir, ağ işlemleri için ödeme yapabilir, ağ yönetişimine katılabilir ve kasalar aracılığıyla staking yapabilir.

YGG, platformun yerel tokenıdır ve aşağıdaki işlevlerde kullanılır:

Verim çiftçiliği: Kullanıcılar, likidite madenciliği ödülleri (ör. SushiSwap) ve DEX işlem ücretlerinden pay kazanmak için diğer DEX'lerdeki LP'lere likidite sağlayabilir.

Staking: Kullanıcılar YGG tokenlerini YGG kasasına yatırabilir ve karşılığında kasadaki oyunlardan token ödülleri alabilir. Kasanın nasıl inşa edildiğine bağlı olarak, token ödülleri YGG tokenlerinden ETH veya sabit coinlere kadar değişebilir.

Yönetişim: YGG token sahipleri, YGG DAO için oy kullanabilecek ve karar alma sürecine katılabilecektir.

İşlem ücretleri: Kullanıcılar ağdaki hizmetler için ödeme yapmak üzere YGG tokenlerini kullanabilir.

YGG, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

YGG Kasaları: YGG, istenilen sayıda YGG Kasasına yatırılabilir. Her "kasa", bir veya tüm lonca oyunlarının kazanç kaynaklarından elde edilen token ödüllerini temsil eder.

YGG DAO: DAO'nun varlıkları (yani tokenler, NFT'ler, sanal arazi parselleri) üzerindeki karar verme süreci YGG token sahipleri tarafından belirlenecektir.

SubDAO: Her bir SubDAO, belirli bir oyunun belirli faaliyetlerine ve varlıklarına odaklanacak şekilde özelleştirilmiştir. Bu, kullanıcıların oyun varlıklarını oyuna koymalarını ve oyundan elde edilen kolektif getirilerini artırmalarını sağlar.

YGG'nin toplam token arzı 1.000.000.000'dur ve mevcut dolaşımdaki arz 87.906.250'dir (toplam token arzının ~%8,79'u).

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ