Öforiden depresyona: Kripto para tüccarları Yılbaşı için iyimser bir ruh hali içinde ayrıldıklarını düşündüler; ancak, Bitcoin'in şu andan itibaren başka planları var.

İki gün önce, burada kısa vadeli ilk önemli seviye olarak defalarca tartışılan 7700 dolarlık kritik direnç seviyesine doğru bir şekilde dokunduktan sonra, kripto para birimi kötü bir şekilde gerilemeye başladı.

24 saatten az bir sürede Bitcoin, orta vadeli artan trend çizgisi (4 saatlik grafikte) ile birlikte 7200 dolarlık yatay çizginin üstünde aradığı desteği buluyor.

Bir kez daha kanıtlandığı gibi, Bitcoin çok volatil olabilir. Bu durumda az ticaret yapılması ya da hiç yapılmaması tavsiye ediliyor. Bu tür durumun tek kazananları kripto margin işlemleri olıuyor.

Makro düzeyde, Bitcoin'in 7700 $ fiyat seviyesi reddi ile birlikte aşağıdaki günlük grafikte görüldüğü üzere yeşil azalan trend çizgisinin üzerinde kapanmadığını görebiliriz.

Toplam Piyasa Değeri: 192,7 milyar dolar

Bitcoin Piyasa Değeri: 132,6 milyar dolar

BTC Hakimiyeti: % 68.8

İzlenecek Temel Seviyeler

- Destek / Direnç: 7700 $ seviyesinden çıktıktan sonra, Bitcoin ciddi bir şekilde 7200 $’lık desteğe düştü; Oradan, kripto para şu anda işlem gördüğü yere (7200 $) devam etmeden önce direnç döndüğünde 7400 dolarlık kritik anahtar seviyesini doğruladı.

Kısa vadeli bir yükseliş ancak 7400 $ 'ın üzerinde bir düşük seviye olması durumunda onaylanabilir.

Aşağıdan, söz konusu destek alanı tutmazsa, Bitcoin'in muhtemelen 7000 dolarlık alanı tekrar test ettiğini göreceğiz. Daha aşağıda 6800 $ ve geçen haftanın en düşük fiyatı 6500 $ civarında ve bu da Mayıs 2019'dan bu yana Bitcoin'in en düşük fiyatı.

- RSI Göstergesi: 44-45 RSI seviyesinin kırılma formu sahte olana dönüştü. Son fiyat düşüşü 44-45 seviyesine kadar olan RSI'ye yansıdı. Bu, Bitcoin için bir karar noktası.

 - İşlem hacmi: Son günlerin hacim seviyeleri aylık en yüksek seviyelerden çok uzak. Bu Tatil olması nedeniyle açıklanabilir. Düşük hacim nedeniyle piyasanın manipüle edilmesinin kolay olduğunu unutmayın.

BTC / USD BitStamp 4 Saatlik Grafik

BTC / USD BitStamp 1 Saatlik Grafik

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ