Ripple yıllardır merkezi olduğu için eleştiriliyor. Aslında, birçok eleştirmen XRP'yi sahte bir kripto para birimi olarak adlandıracak kadar ileri gitti, çünkü XRP blockchain teknolojisini kullansa da, mevcut tüm koinler başlangıçta önceden çıkarıldı

Yıllar Geçti Ama XRP  Üzerinde Tartışmalar Bitmek Bilmiyor – Yatırımcı Usandı

Ripple yıllardır merkezi olduğu için eleştiriliyor. Aslında, birçok eleştirmen XRP'yi sahte bir kripto para birimi olarak adlandıracak kadar ileri gitti, çünkü XRP blockchain teknolojisini kullansa da, mevcut tüm koinler başlangıçta önceden çıkarıldı. XRP tokenlerinin çoğu hala Ripple yaratıcılarının ve şirketin kendisinin elinde.

2018 yılında, Ripple Labs'in Teknoloji Müdürü David Schwartz, XRP'nin diğer kripto para birimlerinden neden çok daha merkezsiz olduğunu açıklayan 'XRP Ledger'in Doğal Olarak Merkezi Olmayan Doğası' başlıklı bir makale yazdı ve yayınladı.

Ne yazık ki, blockchain uzmanları XRP'nin gerçekten merkezi olduğunu kabul ediyor gibi görünüyor, aslında, Decentranet'in kurucusu Matt McKibbin, CCN'ye dijital varlığın tamamen merkezi olduğunu söyledi.

Marcus Treacher Ripple'ı Nasıl Savunuyor?

Treacher, Ripple ve XRP'yi bir süredir XRP'nin merkezileştirilmediğini belirterek bir süredir savunuyor. “Merkezi olmayan, açık kaynaklı bir dijital varlık ve XRP Defter, merkezi olmayan, demokratik, uzlaşma mekanizmasına dayanıyor - yani Ripple dahil hiçbir taraf onu kontrol edemiyor.”

Treacher ayrıca, Ripple ekibi tarafından tutulan XRP koinlerinin, her ay XRP'yi serbest bırakan güvenli bir emanet hesabına kilitlendiğine de dikkat çekiyor. Ancak, 31 Ocak 2019'da Ripple ekibi, silinebilir hesaplar özelliğinin yakında XRP deftere gelecek olacağını açıkladı.

Birçok kişi, hesapların tamamen defterden çıkarılmasına ve "spam önleme için hesaplarda kilitli olan rezervin çoğunu" kurtarmasına izin vereceğinden, özellikle ilgili endişelerini dile getirdi. Treacher, bu gerçekten mümkün olsa da, XRP ekosistemi için kötü bir şey olmayacağını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ