Bir Kraken raporu, madencileri ayakta tutmak için yarılanma bittikten sonra Bitcoin (BTC) fiyatının neden önemli ölçüde artması gerektiğini vurgulamakta.

Yıllık Bitcoin (BTC) Madenciliği Geliri Yarılanmadan Sonra 3,1 Milyar Dolara Düşecek

Bir Kraken raporu, madencileri ayakta tutmak için yarılanma bittikten sonra Bitcoin (BTC) fiyatının neden önemli ölçüde artması gerektiğini vurgulamakta.

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken, yaklaşan Bitcoin yarılanmasıyla ilgili en son raporunu yayınladı.

BTC fiyatının 9.300 $ seviyesinde kalması durumunda arzın % 50 oranında azalması nedeniyle, küresel madencilik gelirinin, beklenen olaydan sonra yıllık gelirde 3 milyar dolar azalacağı tahmin ediliyor.

Şubat ayının başlarında TradeBlock, madencilerin bile yarılanmanın ardından BTC fiyatının en az 15.062 $ olması gerektiği sonucuna vardı. Aksi takdirde, bu durum hash gücünde keskin bir düşüşe yol açacak.

2020'nin En Önemli Sorusu

Bitcoin blok zincirinde kodlanmış en önemli olayın zaten fiyatlandırıldığını varsaymak mantıklı olsa da, tarih bunun böyle olmayabileceğini gösteriyor.

Kraken, Bitcoin'in önceki boğa koşusu sırasında yüzde 9.000'den fazla değer kazandığını belirtiyor. BTC, yarılanma etkinliğinden 18 ay sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine 19.499 $ 'a ulaştı.

Değer Deposu Anlatımını Pekiştirmek

Kraken, bu yarılanmanın özellikle önemli olduğunu belirtiyor çünkü Bitcoin'in enflasyon oranı yüzde 1.8 azaltılacak ve bu da çoğu merkez bankası tarafından kabul edilen yüzde 2 hedefinden daha düşük olacak.

Bitcoin ve altın gibi varlıklar bir değer deposu olarak hizmet eder. Bu varlıkların her ikisi de, stok / akış modellerinin yardımıyla ölçülebilen kıtlıkları nedeniyle değerlenir. BTC, 2024'te dördüncü yarılanmayı gerçekleştirdikten sonra parlak metalin SF'sini geçecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ