Bitcoin, arka arkaya 9 kırmızı haftanın ardından ilk haftasını yeşille kapattıktan sonra nihayet fiyat yönünü değiştirdi mi?

Bitcoin, arka arkaya 9 kırmızı haftanın ardından ilk haftasını yeşille kapattıktan sonra nihayet fiyat yönünü değiştirdi mi?

Arka arkaya dokuz hafta öncekinden daha düşük kapanıştan sonra, Bitcoin sonunda bu olumsuz eğilimi kırmayı başardı ve Mart ayının sonundan bu yana ilk yeşil haftalık mumunu işaretledi. Bu, varlığın son 12 saat içinde 30.000 doların üzerine çıkmasıyla geldi.

BTC’nin Marttan Beri İlk Haftalık Yeşil Mumu

Mart ayının sonunda, birincil kripto para biriminin etrafındaki manzara önemli ölçüde daha yükselişe geçti. Bu noktada, Bitcoin iki hafta içinde 10.000 dolardan fazla eklemişti ve imrenilen 50.000 dolarlık çizgiye meydan okumaya hazır görünüyordu. Ancak bundan sonrası tam tersi oldu.

BTC, daha kuzeye gitmek yerine, bazen daha kademeli, bazen daha şiddetli bir şekilde geri dönmeye başladı. Haftalar sonra, art arda kırmızıyla kapanan haftalık mumlar açısından negatif bir rekora ulaştı . Bununla birlikte, seri devam etti ve Bitcoin geçen hafta bu tür 9. mumunu arka arkaya gördü.

BTC hafta ortasında 32.000 doların üzerine çıktığı için son yedi gün daha olumluydu. Orada başarısız olmasına ve 30.000 doların altına geri dönmesine rağmen, kripto para birimi yine de haftayı 29.250 doların (geçen haftanın sonundaki kapanış fiyatı) üzerinde kapatmayı başardı. Böylece 21 Mart'tan bu yana ilk haftalık yeşil mumunu gördü.

Bundan sadece birkaç saat sonra, BTC 30.000 doların üzerine çıktığında ve şimdi 31.000 doların kuzeyinde yer aldığından durum daha iyiye gitti.

BTCUSD. Kaynak: TradingView

En Kötüsü Bitti mi?

Bitcoin bir noktada iki ayda 20.000 dolardan fazla kaybederken, birçok topluluk analisti, varlığın sonunda yerel tabanını bulup bulmadığı konusunda spekülasyon yapmaya başladı. Dün CryptoPotato tarafından bildirildiği üzere bu tür en son tartışmalar, CryptoQuant'a göre yatırımcıların BTC varlıklarının büyük bir bölümünü terk ettiğini gören kapitülasyon aşamasına değindi.

Analistler, yatırımcıların varlıklarını zarara bile olsa elden çıkardığı durumlarda, piyasaların bu gibi koşullarda dibe vurma eğiliminde olduğunu savundu. "Ayı piyasalarında, uzun vadeli sahiplerinin kapitülasyonları genellikle çok yıllı bir dibe işaret ediyor" diye eklediler.

Yine de CryptoQuant, bu satışın bitmesinin haftalar hatta aylar alabileceği ve tek seferlik bir şey olmayacağı konusunda uyardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ