Dünyanın en büyük video paylaşım platformu kriptoyla ilgili videolara kenetlendi. Platform, içerik oluşturuculara herhangi bir uyarıda bulunmaksızın kripto paralarla ilgili birkaç videoyu kaldırdı.

YouTube, Bitcoin ve Kripto Para İle  İlgili Birçok Videoyu Uyarı Yapmadan Kaldırıyor

Google'ın sahibi olduğu YouTube, kripto para birimi ile ilgili videoları platformundan kaldırmak için birçok eleştiriyle karşı karşıya. YouTube, bu videoların "zararlı veya tehlikeli içerik" ve "yasal düzenlemelere tabi ürünlerin satışı" yönergelerini ihlal ettiğini belirtiyor.

YouTube, Chris Dunn’ın Videolarını Kaldırıyor

Kripto topluluğundaki tanınmış Youtuber Chris Dunn, video paylaşım platformunun videolarının çoğunu “zararlı veya tehlikeli içerik” ve “düzenlenmiş malların satışı” nedeniyle kaldırdığını tweetledi. Chris, son 10 yıl boyunca kriptoyla ilgili videolar yapıyor ve yedi milyondan fazla görüntülemeye sahip 200.000'den fazla abonesi var. Chris Dunn ayrıca, iki yıl önce yayınladığı videolarından birinin platformdan kaldırıldığını da tweetledi.

Kripto Para Topluluğu Yanıt Veriyor

119.000 abonesi olan kripto Youtuber, Omar Bham, YouTube kanalını silebileceği veya videolarının çoğunu kaldırabileceği için takipçilerini alternatif platformlarda takip etmeleri için uyardı. Google'ın kriptoyla ilgili videolara yaptığı ani saldırı oldukça saçma. Video paylaşım platformu, indirdiği tüm videoları “zararlı” olarak etiketledi, bu da anlaşılmaz. Bu sıkıştırma nedeniyle, birkaç içerik oluşturucu zaten farklı platformlara taşınıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ