YouTube, kripto para birimini ve blockchain ile ilgili videoları platformundan daha sonra zararlı ve tehlikeli içerik olarak kategorize ettikten sonra eleştiriyle karşılaştı.

YouTube, kripto para birimini ve blockchain ile ilgili videoları platformundan daha sonra zararlı ve tehlikeli içerik olarak kategorize ettikten sonra eleştiriyle karşılaştı. Bu birkaç Kripto YouTuber'ı öfkelendirirken, acılarını ifade etmek için Twitter'a gittiler ve YouTube'dan yanıt aradılar.

Herkes, kripto YouTuber'ların etkilenen tek kişi olduğunu düşünürken, Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum'un yol haritası hakkındaki Soru-Cevap videosunun da tasfiyenin bir parçası olduğunu açıkladı. Konuyu tweetledi ve YouTube'a bir alternatif gerektiğini önerdi.

Bununla ilgili daha yeni güncellemelerde, video paylaşım platformunun kriptoyla ilgili içeriğin yanlışlıkla kaldırıldığı ifade edildi. Platform, videoların geri yüklendiğini iler sürdü.

Tasfiye Politikası Değişmedi

YouTube'dan bir sözcü bir haber portalına açıklamada bulundu  ve “kripto tasfiyesine” ışık tuttu. Platformun kriptoyla ilgili videoları hakkındaki politikalarının değişmediğini söyledi.

“Sitemizdeki çok sayıda video ile bazen yanlış arama yapıyoruz. Bir videonun yanlışlıkla kaldırıldığı dikkatimize sunulduğunda, videoyu eski haline döndürmek için hızlı hareket ederiz. Ayrıca yükleyicilere kaldırma işlemlerine itiraz etme olanağı sunuyoruz ve içeriği yeniden inceliyoruz.”

Birkaç Crypto YouTuber, videolarının tekrar platformda olmasından memnun olsa da, Chris Dunn gibi birkaç kişi, tüm videolarının geri yüklenmediğini açıkladı.

Dahası, video paylaşım platformu Twitter'da yazan başka bir YouTuber Omar Bhan'a açıklamada bulundu:

“Güncelleme - Videolarınızın yedeklendiğini gördüğümüze sevindik! İnceleme sürecinde bu bizim tarafımızdan bir hataydı - videolar eski haline getirildi. Politika ekibi, etkilenen kalan kanallar üzerinde aktif olarak çalışmaktadır. Sabrınız için çok teşekkürler!"

Google, Ethereum tabanlı cüzdanı ve DApp tarayıcısını, MetaMask Android istemcisini Play mağazasından askıya almaya devam ederken, "aldatıcı hizmetleri" gösteren Kripto para birimi ile ilgili ağlar kötü bir zaman geçiriyor gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ