YouTube, Roger Ver'in Bitcoin.com'un resmi kanalını kapattığı için kripto para birimi kapsamındaki gölge baskısını sürdürüyor gibi görünüyor.

YouTube Roger Ver’e Yasak Koydu – Bitcoin.com’un Resmi Kanalını Kapattı

YouTube, Roger Ver'in Bitcoin.com'un resmi kanalını kapattığı için kripto para birimi kapsamındaki gölge baskısını sürdürüyor gibi görünüyor.

YouTube, “YouTube'un Hizmet Şartları'nın ihlali” nedeniyle kripto para haber odaklı web sitesi Bitcoin.com'un resmi kanalını kapattı.

Bitcoin.com icra başkanı Roger Ver'in bugün daha önce Reddit'e yüklediği açıklamasına göre, hesap “temelde sebepsiz” nedenlerle feshedildi.

Ver, YouTube hesabının eski haline getirilip getirilmeyeceğine bakılmaksızın, “diğer seçenekleri keşfetmeye başlamak için doğru zaman gibi görünüyor”, yani lbry.tv, Dtube ve BitChute olduğunu ekledi. Hâlâ onlar hakkında daha fazla bilgi edinmesi gerektiğini, seyirciden tartmasını ve uygulanabilir alternatifler önermesini istediğini belirtti.

Bitcoin.com kurucusu ayrıca, YouTube'da Elon Musk ve diğerlerinin sahte ünlü onayını içeren "ton" hediye dolandırıcılıklarının olduğunu ve platformun sahtekarlıkla mücadelede yetersiz olduğunu vurguladı.

 Şu anda, Bitcoin.com’un YouTube hesabının askıya alındığı sırada kaç abonesi olduğu belirsizdir. Kanalın Mayıs 2019'dan önbelleğe alınmış bir versiyonuna göre, 25 binden fazla aboneye sahipti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ