Celsius Network'ün yerel tokeni, son 24 saatte %80'lik bir düşüş göstererek 0.16 $'ın altına düştü. Bir kripto Twitter fenomeni Celsius Network'e yaptığı 200 milyon dolarlık yatırımını kaybetti.

Youtuber TheMoon, Celsius

Kripto Twitter fenomeni TheMoonCarl, en büyük kripto para kredi sağlayıcılarından biri olan Celsius Network'e yaptığı 200 milyon dolarlık yatırımı kaybettiğini tweetledi. Bu muhtemelen Celsius Network'ün yerel tokeni olan CEL'in son 24 saatte fiyatındaki %80'lik düşüşle bağlantılı olabilir.

CEL fiyatındaki keskin düşüş, Celsius Network'ün 12 Haziran 2022'de bildirildiği üzere hesaplar arasındaki tüm para çekme, takas ve transferleri durdurma planlarının bir sonucuydu. TheVerge'e göre, Celsius Network 1,65 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir müşteri tabanına sahip.

Celsius, varlıkları korumak için adımlar atarken, likiditeyi ve operasyonları istikrara kavuşturmak için tüm topluluklarının yararına olan para çekme işlemlerini dondurma kararının gerekli olduğunu iddia ediyor. Ayrıca basın açıklamasında, müşterilerin duraklama döneminde ödül kazanmaya devam edeceklerini belirttiler. Şöyle dediler:

Nihai hedefimiz, likiditeyi dengelemek ve hesaplar arasındaki para çekme, Swap ve transferleri mümkün olduğunca çabuk bir şekilde eski haline getirmektir. Çeşitli seçenekleri düşündüğümüz için önümüzde çok iş var, bu süreç zaman alacak ve gecikmeler olabilecektir.

CoinMarketCap'teki bir kullanıcı topluluğu, CEL fiyatının düşüş eğiliminde kalacağını tahmin ediyor. Birçoğu, Celsius'un yarı para çekme kararıyla ilgili şikayetlerini dile getiriyor. Bazı kullanıcılar, Celsius Network'ü bir aldatmaca, Ponzi şeması ve diğer çirkin isimler olarak adlandırmaya devam etti.

Yazma sırasında, CEL 0.2833 dolardan işlem görüyor. Aynı şekilde, şu anda 48.726.108 $ olan piyasa değeri de son 24 saatte %48'in üzerine düştü. Bir yıl önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8 dolara ulaştı ve o zamandan beri %97,51 düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ