Platform, ilk aşamasında yalnızca Otherside arsa sahiplerine açık olacak.

Yuga Labs, Bored Ape Metaverse

Platform, ilk aşamasında yalnızca Otherside arsa sahiplerine açık olacak. Öte yandan, Bored Ape Yacht Club'ın yaratıcılarından çok beklenen metaverse oyun platformu iş için açık. Hemen hemen.

Cumartesi günü, Yuga Labs tarafından geliştirilen oyun, "Gezginler" olarak adlandırılan 4.300 oyuncuyu, ilk bakışta bir teknoloji demosu ve sürükleyici, maymun avatar navigasyonlu çevrimiçi platform turu için davet etti. Diğer Taraftaki tüm oyuncuların, henüz tam olarak çıkış yapmamış olan oyuna katılabilmek için bu "İlk Gezilerden" birine katılmaları veya bu gezilerden birini izlemeleri gerekecektir.

Otherside'ın merkezini oluşturan “Biyojenik Bataklık”a dün gerçekleştirilen dijital geziye katılan 4.300 oyuncunun tamamı, platform içindeki dijital arazi parsellerinin tapusu “Otherdeeds”in sahipleriydi. Dünkü İlk Geziden kısa bir süre sonra yayınlanan bir litepaperda, Otherside'ın geliştiricileri, ilk aşamasında oyuna yalnızca Otherdeed sahiplerinin ve "seçilmiş üçüncü taraf geliştiricilerin" katılmasına izin verileceğini duyurdu.

Literatüre göre, "Aşama 1", Otherdeed sahiplerinin "Diğer Taraf evreninde ortaya çıkan gizemli bir Dikilitaş'ı çevreleyen" 11 bölümlük bir anlatı oyunu olan Voyager's Journey'de dolaştığını görecek. 1. Aşamada, Otherdeed sahipleri, platformun oluşturma araçları paketi olan Otherside Geliştirme Kiti aracılığıyla platformun inşasına katkıda bulunabilecek ve ortak geliştiriciler olarak temel yeteneklerini şekillendirebilecekler.

Litepaper, “Topluluğun olağanüstü gücüne inanıyoruz ve bu sektörde iyilik için nasıl önemli bir güç olabileceğini ilk elden gördük” dedi. “Diğer Tarafın katkıda bulunanlar topluluğunun ifadesini, yaratıcılığını ve ustalığını teşvik etmeyi, güçlendirmeyi ve tanımayı amaçlıyoruz.”

NFT Mint Ethereum'da 157 Milyon Dolardan Fazla Yaktı

Hafta sonu Otherdeed NFT'leri satın almak için çılgınca acele, iki numaralı kripto ağındaki gaz ücretlerini artırdı ve bu süreçte yaklaşık 157 milyon dolar değerinde 55.843 Ethereum yaktı, bu da onu dünyanın en büyük...

Litepaper ayrıca, Otherside'ın birlikte çalışabilirlik taahhüdünü de ikiye katladı: dijital varlıkların, potansiyel olarak bir gün avatar navigasyonlu metaverse'yi oluşturabilecek birçok dijital mahalleyi veya oyun platformunu serbestçe geçme yeteneği. Yuga Labs gibi bir "açık meta veri deposu"nun savunucuları, birlikte çalışabilirliği, demokratikleştirilmiş ve erişilebilir bir geleceğin interneti değerlerinin anahtarı olarak görüyor. Bu tür savunucular, kullanıcıların verileri ve analizleri üzerinde kontrolü elinde tutmak için meta veri tabanı tekliflerini sıkı bir şekilde sınırlandırmaya çalışabilecek Meta (eski adıyla Facebook) gibi mega şirketlerin oluşturduğu risk hakkında seslerini yükselttiler.

Cuma günü, Yuga Labs'ın kurucu ortaklarından biri olan Gordon Goner, bir Tweet'te Otherside'ın Web2 "devleri" ile doğrudan rekabet içinde olduğunu söyledi, ancak "geleceğin açık, birlikte çalışabilir metaverseye doğru eğileceği" konusundaki iyimserliğini dile getirdi.

Otherside'ın şu anda yalnızca dijital arazi sahipleri tarafından erişilebilir olması, onu tüm internet kullanıcılarına açık olan diğer önde gelen metaverse platformlarından ayırıyor. CoinGecko'dan alınan verilere göre, piyasadaki en ucuz Otherdeeds şu anda 2,8 ETH'den veya sadece 3,800$'dan satıyor. Birçoğu çok daha pahalıdır. Otherdeeds Nisan ayında 561 milyon dolarlık satış yaratan ve Ethereum ağını ciddi şekilde tıkayan 24 saatlik çılgın bir satışla piyasaya çıktığında, bu taban fiyat 5.800 dolardı.

Yuga'nın Bored Ape Yacht Club'ını belki de dünyanın en popüler ve tanınan NFT markası yapan tarifin temel bileşenleri, ayrıcalık ve giriş için son derece yüksek finansal engellerdir. Dünün duyurusu, bu kıtlık ruhu ile Yuga'nın, Otherside'ı "açık bir metaverse" mücadelesinin merkezi haline getirme arzusu arasındaki potansiyel gerilimi vurguluyor.

Şimdilik, Otherside metaverse'in en önde gelen kapılı topluluğu olarak kabul edilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ