Uyarı, bilgisayar korsanlarının Premint NFT'nin web sitesini ele geçirmesinden sadece birkaç gün sonra geldi ve 300'den fazla NFT ve 375.000 $ Ethereum ile kaçtı.

Yuga Labs, NFT Sahiplerini Hedef Alan

Uyarı, bilgisayar korsanlarının Premint NFT'nin web sitesini ele geçirmesinden sadece birkaç gün sonra geldi ve 300'den fazla NFT ve 375.000 $ Ethereum ile kaçtı.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) yaratıcısı Yuga Labs, yakında birden fazla fungible olmayan token  NFT topluluğunu hedef alan "koordineli bir saldırı" olabileceği konusunda uyardı.

NFT şirketi, 19 Temmuz'da Twitter takipçilerine, güvenlik ekibinin, güvenliği ihlal edilmiş sosyal medya hesapları aracılığıyla NFT topluluğunu hedef alan "kalıcı bir tehdit grubunu" takip ettiğini ve takipçileri dikkatli olmaya çağırdığını söyledi.

Bu, şirketin topluluğunu bilgisayar korsanlarının olası bir sosyal medya saldırısına karşı uyardığı ilk sefer değil.

İlk Değil, Son Değil

Haziran ayında, Yuga Labs'ın takma adlı kurucu ortağı Gordon Goner, Twitter sosyal medya hesaplarında olası bir saldırı uyarısı yayınladı.

Uyarıdan kısa bir süre sonra Twitter yetkilileri hesaplardaki hareketleri izlemeye başladı ve mevcut güvenliklerini güçlendirdi. Göner yatırımcılara, şirketin saldırganların kurbanları cezbetmek için kullandığı popüler bir yöntem olan sürpriz darphaneleri asla yapmayacağını söyledi.

Ay ayrıca, BAYC ve OtherSide NFT'lerle bağlantılı iki resmi Discord grubunun güvenliğinin ihlal edildiğini ve dolandırıcıların çeşitli kimlik avı bağlantılarını resmi BAYC, Mutant Ape Yacht Club ve OtherSide gruplarında discord'da paylaşmasına izin verdi.

Cointelegraph, Yuga Labs'tan "kalıcı tehdit grubu" ve olası saldırı hakkında daha fazla ayrıntı istedi ancak hemen bir yanıt alamadı.

Premint NFT Web Sitesi Hacklendi

Yuga Labs'in yeni uyarısı, tehdit aktörlerinin popüler NFT platformu Premint NFT'yi hackleyerek yaklaşık 314 NFT ve Ethereum'da (ETH) 375.000 $ çalarak 2022'deki en büyük NFT hack'lerinden biri olmasını sağladıktan sadece birkaç gün sonra geldi.

Premint, NFT sanatçılarının çok sayıda doğrulanmış NFT toplayıcısına hızlı bir şekilde erişmesine ve onları yeni NFT projeleri için beyaz listeye almasına yardımcı olan bir NFT beyaz listeye alma hizmetidir. NFT hizmetleri platformu, 12.000'den fazla NFT projesine ve 2,4 milyondan fazla koleksiyoncudan oluşan bir veri tabanına sahiptir.

Blockchain güvenlik firması Certik'e göre hırsızlıklar Pazar günü bilgisayar korsanlarının Premint'in web sitesine kötü amaçlı kod girmesinden sonra meydana geldi.

Kod, kullanıcılardan cüzdan sahipliklerini doğrulamalarını isteyen ancak bunun yerine bilgisayar korsanlarına kurbanlarının cüzdanlarından NFT aktarmaları için gerekli izinleri veren bir açılır pencere oluşturdu.

Bored Ape Yacht Club, Otherside, Oddities ve Goblintown dahil olmak üzere NFT'leri içeren altı cüzdanın saldırının kurbanı olduğu belirlendi.

Premint, "olayı incelemeye" devam edeceğini söyledi ve kullanıcılara platformda hiçbir zaman herhangi bir işlem imzalamalarının istenmeyeceğini hatırlattı.

Platform ayrıca saldırının ışığında değişti ve kullanıcıların daha güvenli ve daha rahat olacağını iddia ettikleri cüzdanları olmadan oturum açmalarına izin verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ