Normalde, "büyük bir NFT satın alma", cüzdanlarında büyük dolarlık NFT'leri dolduran balina büyüklüğünde bir satın alma işlemidir.

Normalde, "büyük bir NFT satın alma", cüzdanlarında büyük dolarlık NFT'leri dolduran balina büyüklüğünde bir satın alma işlemidir. Bununla birlikte, NFT alanındaki bu en son manşetleri parçalayan satın alma haberi, büyük bir balina satın alımıyla ilgili değil, daha çok Yuga Labs tarafından bu düzeyde türünün ilk örneği olan daha geniş bir proje satın alımıyla ilgili.

Bir duyuruya göre, Bored Ape Yat Kulübü yaratıcıları CryptoPunks ve Meebits'in tam listesinin haklarını satın aldı. Punks ve Meebits, Larva Labs tarafından yaratıldı ve şimdi satıldı .Satın alma koşulları şu anda açıklanmasa da, Larva'nın önemli bir tazminat aldığını varsaymak güvenli.

All-Star Alımı

Yuga'nın Bored Ape Yat Kulübü, CryptoPunks ve Meebits portföyü, NFT'lerdeki tartışmasız en büyük üç projenin gözetmenleri olarak ekibi güvence altına alıyor.

Hareket, duyurudan önceki saatlerde sıcak bir konuydu ve duyurudan bu yana ilginç bir aktivite (özellikle CryptoPunks için) oldu. Kripto analitik firması Nansen'e göre, burada bahsedilen NFT projelerinin üçü de  BAYC, CryptoPunks ve Meebits .Son 24 saat içinde taban fiyatta artışlar gördü. Meebits, yayınlandığı sırada %30-40 civarında bir taban fiyat artışıyla en büyük artışı gördü. Tek proje piyasa değeri ve en pahalı taban fiyat söz konusu olduğunda, hem Punklar hem de Maymunlar NFT alanının tamamına liderlik ediyor. Buna rağmen, Punk ve Meebit sahiplerinden hala karışık yorumlar var .Bazıları heyecan ve diğerleri hayal kırıklığı ifade ediyor.

CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club ve Meebits, Ethereum'daki üç güçlü projedir . Şimdi üç projenin tümü Yuga Labs şemsiyesi altına giriyor.

Buradan Nereye Gidiyoruz?

Haber açıkça Yuga Labs için büyük bir kazanç olsa da, Larva Labs ekibin NFT alanında bağımsız yaratıcılar olarak çalışmaya devam edeceğini ve yeni projeler inşa edeceğini belirtti.

Yuga için ekip, hareketin daha geniş NFT markalarının haklarını, proje sanatındaki telif haklarını ve diğer fikri mülkiyet haklarını, 423 Punks ve 1711 Meebits ile birlikte güvence altına aldığını paylaştı. Yuga ayrıca, Bored Ape Yacht Club'da olduğu gibi bağımsız NFT sahiplerine ticari haklar vereceğini ve her NFT sahibinin kendi NFT'leri etrafında para kazanılmış fırsatlar yaratmasına izin vereceğini belirtti.

Son birkaç aydaki raporlar, VC firması Andreessen Horowitz'in Yuga Labs'ta şirkete yaklaşık 5 milyar dolar değer katan bir yatırımı araştırdığına dair söylentileri dolaştırdı. Rakam ne olursa olsun, bu son satın alma işleminden sonra kesinlikle yükseldi.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ