Zimbabve'nin Zimbocash projesi, yerel para biriminin hiperenflasyonuna sağlam bir para alternatifi sağlama hedefine yaklaştı.

Yüksek Enflasyon İle Uğraşan Zimbabve

Zimbabve'nin Zimbocash projesi, yerel para biriminin hiperenflasyonuna sağlam bir para alternatifi sağlama hedefine yaklaştı.

Zimbabve'de ulusal bir merkezi olmayan para birimi ağı geliştiren bir proje , Bithumb Global borsasında Zimbocash ( ZASH ) tokenının listelenmesiyle büyük bir destek aldı .

Zimbabve Independent'taki 22 Mayıs tarihli bir habere göre , liste para biriminin önemli ölçüde büyümesini sağlayacak ve çökmekte olan Zimbabwe Doları'na sağlam bir para alternatifi sağlayacak.

Coronavirus, Zimbabwe'nin ekonomik sıkıntılarına katkıda bulunuyor

Zimbabwe ekonomisi zaten % 500 civarında bir enflasyonla karşı karşıya. Zimbabve Rezerv Bankası bu yılın başlarında bir fintech sanal alanı düşünürken yerel para birimini dengelemeye odaklandı .

Bununla birlikte, koronavirüs pandemisinin etkisi yıkıcı bir darbe aldı ve birçoğu hükümetin artık çok az borçlanma kapasitesi ile iflas ettiğine inanıyor. Zimbocash'ın iletişim başkanı Philip Haslam yaptığı açıklamada:

"Hükümet kendini finanse etmek için büyük bir ölçekte para basacağını itiraf etti, bu da ülkeyi hiperenflasyona itebilir […] Zimbocash'ın bu sorunu ülkedeki para miktarını sabitleyerek çözmek için mükemmel bir şekilde konumlandığına inanıyoruz. Blockchain teknolojisini kullanarak amacımız sağlam para sağlamaktır. "

Küresel listeleme likiditeye çok ihtiyaç duyuyor

Başarılı olmak için Haslam, Zimbocash'ın günlük ticarette referans olarak kullanmak için bir ölçek ağına ve likit bir piyasa fiyatına ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Birincisi üzerindeki çalışmalar bir süredir devam ederken, yeni liste hem gerekli likiditeyi sağlıyor hem de şimdiye kadar ağ büyümesi üzerine yapılan çalışmaları onaylıyor. Haslam, projenin Bitcoin'in (BTC) potansiyelinden bazılarını gerçekleştirdiğine inanıyor :

"Bitcoin'in hayalini gerçekleştiriyoruz - eşler arası bir ödeme platformu geliştiriyoruz ve bir ülkede yerinde ticareti kolaylaştırıyoruz."

Zimbabve sağlam para için umutsuz

Alternatif bir ulusal para birimi başlatma ihtimali bazılarına göz korkutucu gelse de, Zimbabve ekonomik sorunlarına böyle bir çözüm arıyor. Zimbocash abone ağı Laswet Savadye başkanı şöyle açıkladı:

"Zimbabve belki de merkezi olmayan bir para birimi ölçeği ağı kurabileceğiniz tek ülkedir. Zimbabwe'ler sağlam bir para çözümü için umutsuzdur ve Zimbocash gibi başka bir alternatif yoktur."

Zimbocash, kayıt olan Zimbabwe sakinlerine tavsiye bonusları ile birlikte ücretsiz tokenlar sunuyor. Ödül üç ayda bir yarıya iniyor ve şu anda 3125 ZASH'de duruyor.

 Bithumb listesi kullanıcıların para kazanmalarına izin verirken, ana hedefi bir piyasa fiyatı oluşturmak ve günlük ticareti kolaylaştırmaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ