Türkiye kripto para yasasının hazırlığını yaparken son zamanlarda mağduriyet haberleri ardı ardına gelmeye başladı.

Türkiye kripto para yasasının hazırlığını yaparken son zamanlarda mağduriyet haberleri ardı ardına gelmeye başladı. Biz de bu noktada yatırımcıları uyarmaya ve nelere dikkat etmeleri gerektiğine odaklandık.

Öncelikle sistemin bir saadet zinciri şeklinde olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu sistemler özellikle dolandırıcılık odaklı oluyor ve yatırımcılarını sonunda mağdur ediyor.

Diğer taraftan yüksek kâr vaat eden kripto para şirketlerine özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz. Zira yüksek kâr vaadi hayatin olağan akışına aykırı. Bu tür şirketler özellikle tanıdık isimlerle reklam yaparak yatırımcıları kendilerine çekiyor. Sonrasında ise milyonlarca ve hatta milyonlarca dolarlık vurgun yapabiliyorlar.

Yatırımcıların özellikle dikkat etmesi gereken şey bu tür şirketlerin açık adreslerinin olup olmaması. Yurt dışında olan şirketlerin açık adreslerinin olmaması bu tür faaliyetlerin hepsini şüpheli hale getiriyor. Herhangi bir mağduriyetin yaşanması durumunda bir muhatabın bulunmaması büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto para piyasasında mağduriyet yaşamamak için ünlü ve bilinen kripto  para borsalarıyla işlem yapmanızı öneriyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ