Bitcoin fiyatının arttıkça işlem ücretlerinde de önemli bir artışın olduğunu görüyoruz.

Bitcoin fiyatının arttıkça işlem ücretlerinde de önemli bir artışın olduğunu görüyoruz. Son artışlarla birlikte BTC’de işlem ücretleri 60 dolar seviyesini geçti. Bu durum özellikle Bitcoin olarak küçük ödemeler yapacaklar için cazip değil elbette.

Peki yüksek işlem ücretlerine rağmen bu kadar popülerlik neden? Bitcoin’i uzun vadeli dijital değer saklama aracı olarak kullanmak veya önceki ödemelerini baskıcı bir hükümeti bulaştırmadan yapmak isteyen insanlar için yüksek işlem ücretleri ödenmeye değer bir bedeldir.

Bitcoin’de tasarruf, doğasu gereği çok işlem gerektirmeyeceğinden yüksek işlem ücretlerinin ödemeye değer bulunduğu görülüyor. Ayrıca normal bankacılık sistemiyle gerçekleşmesi mümkün olamayn işlemlerde, örneğin enflasyon ve sermaye kontrolleriyle boğuşan bir ülkeden paralarını çıkarmaya çalışan insanlar için Bitcoin’in yüksek işlem ücretlerini ödemeye değer.

Benimsenme seviyesi düşük olsa bile gelinen aşama dijital nakit dijital sağlam paraya olan talebi gösteriyor. Bu talep işlem ücretlerini küçük ödemeler için sunma PayPal ve kredi kartı gibi merkezi çözümlerle rekabet edemeyecek seviyelere çıkarmış durumdadır. Ancak böyle bir durum bile Bitcoin’in popülerliğini ve büyümesini durduramamıştır. Yüksek işlem ücretlerine rağmen Bitcoin’in popülerliği küçük ödemelerden ziyade dijital nakit ve dijital saklama aracı olarak görüldüğünü göstermektedir.Bu durum Bitcoin’in aynı zamanda sağlam para olduğunu göstermektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ