https://www.cryptoglobe.com/latest/2020/03/users-suspect-crex24-exchange-hack-following-1-3-billion-coin-withdrawal-report/

Yüksek Miktarlı Koin Çekimi Bu Borsada Hack Söylentilerine Neden Oldu

Kullanıcılar, Estonya merkezli kripto para borsası Crex24'ün HTMLcoin'de 1,3 milyarlık aniden geri çekilmesinin ardından bir saldırıya uğradığından şüpheleniyor.

Livecoins tarafından 6 Mart tarihli bir rapora göre, haber yayını, potansiyel bir hack'i kapsayan değiş tokuşa işaret eden anonim bilgiler aldı ve bu süreçte bir dizi kullanıcı etkilendi. Kullanıcılar, borsanın altmıştan fazla altcoin ticaret çiftini dondurduğunu, bazı paralar için uyarı veya açıklama yapmadan para çekme ve para yatırma işlemlerinin askıya alındığını söylüyor.

Kullanıcılar, devam eden sorunlara rağmen platformunu ve yeni token listelerini tanıtmak için borsayı eleştirdi.

Etkilenen altcoinler arasında, Livecoins raporunun Brezilya'da önemli bir takip elde ettiğini iddia ettiği HTMLcoin de vardı. Altcoin ilk olarak Ocak 2020'de Crex24'te listelenmişti. Bununla birlikte, HTMLcoin'deki kullanıcı fonları aniden borsadan kayboldu ve birçoğunun bir hack veya açık dolandırıcılıktan şüphelenmesine yol açtı.

Livecoins, HTMLcoin'in kaybolması ve fonlarının dondurulması sonrasında borsadan “muazzam” bir para kaybettiğini iddia eden anonim bir Crex24 kullanıcısına atıfta bulunuyor. Rapor, kullanıcının kayıplarını 150.000 Brezilya Reali'nde (32.000 $) tahmin ediyor ve daha birçok müşterinin güvenlik ihlallerinden muzdarip olabileceğinden şüpheleniyor.

Crex24 daha sonra bir HTMLcoin cüzdanının etkilendiğini ve kayıpları telafi etmek için altcoin ekibiyle çalıştığını doğruladı. Borsa, güvenlik açığından sadece 200 milyon HTML kaybettiğini iddia ederken, rapor HTMLcoins’in blok zincirinde 1,3 milyar token (88.000 $) tutarında bir işlem gerçekleştirerek Şubat ayı başında borsadan ayrıldı. İşlemin çıktısı, HTMLcoin'i de destekleyen kripto para birimi borsası HitBTC'deki bir cüzdanı gösteriyor.

 Raporda Crex24’ün saldırıya çözümünün HTMLcoin’in resmi çekirdek geliştirme ekibi tarafından reddedilen HTMLcoin ticaret çiftlerinin sayısını artırmak olduğunu iddia ediyor. Geliştirme ekibinin anonim bir üyesi, Livecoins'e 1.3 milyar HTMLcoin ödemesi alan hesabın kimliğini ortaya çıkarmak için HitBTC ile konuştuklarını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ