Bitcoin fiyatı (BTC) 29 Kasım sabahı işlem saatlerinde 7 bin 600 dolarlık direnç seviyesini düşürdükten sonra biraz soluk alıyor.

Bitcoin fiyatı (BTC) 29 Kasım sabahı işlem saatlerinde 7 bin 600 dolarlık direnç seviyesini düşürdükten sonra biraz soluk alıyor.

Mevcut teknik kurulum heyecan verici olsa da, boğaların fiyatların yükselen kanalın altını çizmesi için 7 bin 800 dolarlık direncin ve yüzde 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üstüne çıkması için yeterli miktarda hacim sağlaması gerekecek.

Kripto Para Piyasasında Günlük Performans

Alıcılar Cuma sabahı giriş yaptı ve Bitcoin fiyatını 7 bin 730 dolara geri çekmeden önce 7 bin 430 dolardan 7 bin 880 dolara yükseltti. Şu anda, Bitcoin yükselen bir takasta işlem görmekte ve fiyat 7 bin 800 dolar direncin altında kalmaya devam etmekte.

Bugünün yükseliş hareketi, fiyatı uzun vadeli azalan kanalın orta noktasının üzerine getirdi ve günlük ve 6 saatlik zaman dilimi içinde hareketli ortalama yakınsama ıraksama göstergesi (MACD) ilave başın yerinde olduğunu gösteriyor.

Yazının yazıldığı sırada MACD çizgisi, sinyal çizgisinin üstünden geçiyor ve histogram, negatifden artıya doğru kayıyor. 7 bin 400 ABD Dolarına taşınmasından bu yana birçok yatırımcı kısa vadeli hedeflerini 8 bin – 8 bin 100 ABD Doları olarak belirledi.

Haftalık bir zaman diliminde, hacim profilinin görünür aralığının (VPVR) ve önceki fiyat işlem geçmişinin 7 bin 800 dolar ile 8 bin 200 dolar arasında bir bölgenin üstesinden gelmesinin zor olacağını, ancak olumlu bir notun MACD histogramının satış olarak yükselişin ilk aşamalarında göründüğü yönünde olduğunu gösteriyor.

Haftalık göreceli güç endeksi (RSI) aynı zamanda sert bir şekilde tersine döndü ve şimdi 46'yı hedefliyor. Diğer bir olumlu işaret de, Bitcoin’in fiyatının 100 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde geri kazandığı yönünde.

Daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin fiyatı azalan kanal orta noktasına yükseldi ve 6 bin 540 dolardan pozisyon açan traderlar, kısmi kar çekmeden ve geri kalanı dijital varlığın haftalık olarak belirleyeceği umuduyla geride bırakmadan önce Bitcoin fiyatının 8 bin dolara sonra da 8 bin 550 dolara ulaşmasını sağlayacak.

Boğa Senaryosu

Fiyat konsolidasyonu bitcoin'in desteklemeye ve kısa vadede 7 bin 600 dolar direncini düşürdüğü görülüyor. Bitcoin inen kama seviyesinin 7 bin 658 dolar seviyesindeki düşüş trendine geri dönebilir. Bu nokta ayrıca, azalan kanal orta noktası ve VPVR üzerindeki yüksek hacimli bir düğüm ile aynı hizada yer alıyor.

6 saatlik zaman diliminde, Stokastik RSI ve göreceli güç endeksi (RSI) yuvarlanmaya hazır görünüyor, ancak 7 bin 600 dolarlık destek, Bitcoin fiyatını 7 bin 800 dolarlık direncin üzerine ve yükselen kama ana eğilim çizgisine doğru yönlendirebilir. Bu arada, VPVR 8 bin 069 dolarık minimum havai direnci gösterir. Bu 8 bin 69 dolar seviyesi, yükselen kamadaki ana eğilim çizgisi ve yüzde 61,8 Fibonacci düzelme seviyesi ile aynı çizgide.

Eğer boğalar yüzde 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde bir yükseliş sinyali olarak değerlendirirse, yüksek hacimli bir kırılma Bitcoin fiyatını 200 günlük hareketli ortalamanın (DMA) üzerine taşıyarak 8 bin 700 dolara kadar yükseltebilir.

Ayı Senaryosu

Yükselen takozlar, fiyatların tersine çevrilmesine neden olabilir. Varlığın fiyatı yüksek seviyelere yükseldikçe momentum kaybıyla işaretlenirler, ancak daha kısa mumlar ve üçgenin içindeki fiyat sözleşmelerinde işlem hacmindeki düşüşle işaretlenirler. Stokastik RSI ve 6 saatlik RSI devriyesi olarak, 7 bin 800 dolar dirençli satış baskısı ve 8 bin dolarlık kar elde etme (% 61,8 Fib geri çekilmesi), desenin aşağı yönlü kırılacağının sinyalleri olabilir.

Yükselen kamadan ve yukarıda belirtilen tepegöz dirençlerinin üstünden çıkmak boğalardan yüksek hacimli bir artış gösterecek. Bitcoin fiyatı yükselen takozun altına düşerse, fiyat 7 bin 500 dolar ve 7 bin 178 dolarda destek bulabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ