Ethereum (ETH) yükseliş trendinde ve son birkaç haftadır yükselen kanalda işlem görüyor. Şu anda, fiyat 10 günlük üssel hareketli ortalama (235 $) ile düşüş trendi çizgisi arasında kaldı.

Yükseliş Trendi Hazırlığındaki Ethereum

Ethereum (ETH) yükseliş trendinde ve son birkaç haftadır yükselen kanalda işlem görüyor. Şu anda, fiyat 10 günlük üssel hareketli ortalama (235 $) ile düşüş trendi çizgisi arasında kaldı.

Boğalar ETH / USD paritesini 236 $ üzerinde tutmaya çalışırken, ayılar agresif bir şekilde düşüş trendi çizgisini savunuyor. Parite 236 $'ın altına düşerse, 229 $'a ve ardından artan kanalın destek hattına düşebilir.

Parite yükselen kanalın destek hattından sekerse, kanalın hemen altında tutulan yakın bir stop-loss ile yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunabilir.

Parite 236 $’a düşerse ve düşüş trendi çizgisinden koparsa başka bir satın alma fırsatı açılacak. Yatırımcılar muhtemelen düşüş trendi çizgisinin üzerinde 229 $'ın altında bir stop-loss koyup bu değerin altını satın alacaklar. Artış yönünde ilk hedef 252 $ ve sonra 270 $.

Parite kanalın altına düşerse, trendde bir değişiklik olması muhtemeldir. Bu nedenle, kanalın altındaki yükseliş pozisyonlarından kaçınılmalıdır.

Her iki hareketli ortalama da yukarı doğru eğimlidir ve göreceli güç endeksi pozitif bölgede bulunmaktadır, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu göstermektedir. CoinMarketCap'te ikinci sıradaki kripto para birimi 10 günlük EMA'dan sekerse ve düşüş trendi çizgisinden koparsa, yükseliş trendinin devam etmesi muhtemeldir.

Öte yandan, eğer ayılar fiyatı 10 günlük EMA'nın altına düşürürse, 20 günlük SMA'ya (223 $) bir düşüş mümkündür. Bununla birlikte, boğalar kanalın destek hattını önceki üç durumda (grafikte elips olarak işaretlenmiştir) tuttuğundan, bir sıçrama hemen trader'lara bir satın alma fırsatı sunabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ