IOHK, Vasil sert çatalını uygulamadan önce yeni blokların en az %75'inin yükseltilmiş düğümlerden ve diğer iki "kritik gösterge" ile geldiğini görmek istiyor.

Yükseltilmiş SPO

IOHK, Vasil sert çatalını uygulamadan önce yeni blokların en az %75'inin yükseltilmiş düğümlerden ve diğer iki "kritik gösterge" ile geldiğini görmek istiyor.

Cardano ağının arkasındaki blockchain şirketi olan Input Output Hong Kong (IOHK), ana ağ güncellemesini tetikleyecek üç kritik göstergenin durumunu ortaya çıkardıktan sonra, merakla beklenen Vasil hard fork'un "her zamankinden daha yakın" olduğunu söylüyor.

25 Ağustos'ta yayınlanan bir Twitter ileti dizisinde IOHK, ana ağ güncellemesinin ne zaman devam edeceğini belirleyecek olan "üç kritik kütle göstergesi" ile ilgili güncellemelerle birlikte Vasil yükseltmesinin en son "kullanım durumunu" 265.800 takipçisine paylaştı.

Bu, 1.35.3 çalıştıran düğümler tarafından üretilen ana ağ bloklarının %75'ine sahip olmayı, yükseltilen yaklaşık 25 borsayı likiditenin %80'ini temsil eder ve ayrıca yükseltilen ilk on ana ana ağ Dapp'ini içerir.

Perşembe günü, blockchain şirketi, en son 1.35.3 düğümünü çalıştıran Stake Pool Operatörlerinin  SPO'lar  mevcut çağda ana ağ blok üretiminin %42'sini oluşturduğunu ve bu da şu anda gerekli olan %75'in yarısından fazlasına ulaştığını belirtti.

IOHK ayrıca dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance'in Cardano düğümlerini en son sürüme yükselttiğinin bildirildiğini kaydetti. Firma, yerel tokeninin toplam likiditesinin yaklaşık %80'ini oluşturacağından, düğümlerini yükseltmek için yaklaşık 25 borsayı hedefliyor.

Ana ağ merkezi olmayan uygulamaları  DApp'ler ile ilgili olarak, IOHK, Cardano'daki DApp ekiplerinin çoğuna yakın kalmaya devam edeceklerini doğruladı ve 10 kişiden dördü üretim öncesi test ağında 1.35.3 düğümüne karşı aktif olarak test ettiklerini onayladılar. .

IOHK ayrıca hiçbir yeni hatanın tespit edilmediğini ve hala ele alınması gereken dokuz küçük hata bıraktığını paylaştı - bunların hiçbiri istenmeyen bir hard fork'a neden olmayacak.

Uzun zamandır beklenen Vasil yükseltmesi, işlem boyutunu küçültmeyi ve maliyetleri düşürürken daha fazla ağ etkinliğine izin vermeyi amaçlıyor.

19 Mayıs'ta IOHK tarafından 29 Haziran'da bir hard fork için planlanan bir yol haritasının yayınlanmasından sonra, geliştiriciler ağ geçişinin sorunsuz ilerlemesini sağlarken Vasil yükseltmesinde gecikmeler yaşandı.

Cardano'nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, kısa süre önce güncellemenin aceleye getirilmesiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi. Halihazırda test edilmiş ve çalışan kodu yeniden test etmek için başlatmayı aylarca geciktirebileceklerini önerdi, ancak DApp geliştiricileri, zaten çok bekledikleri için bunu değerli görmeyeceklerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ