Ethereum, bitcoin önemli bir destek seviyesinin altına düşme riski taşıdığı için momentumu kaybetmeye başlıyor.

Yüzde 125 Ralli Sonrası Bu Altcoin’de Ciddi Bir Düzeltme Bekleniyor

Ethereum, bitcoin önemli bir destek seviyesinin altına düşme riski taşıdığı için momentumu kaybetmeye başlıyor.

Ethereum (ETH), son 42 gün boyunca Bitcoin’i takip ediyor. Bitcoin fiyatı USD karşısında yaklaşık yüzde 50 oranında arttıkça ETH yüzde 125 ralli kaydetti. BTC düzeltmeye başlarsa, ETH'nin patlayıcı yükselişi son trader'ların uyarısına karşılık gelebilir.

Ethereum, Son Ralli Sırasında Bitcoin'den Daha Volatil

Bir boğa döngüsü sırasında, büyük alternatif kripto para birimleri (altcoinler), güçlü yukarı doğru momentum ile bitcoinden önde olma eğilimindedir.

Haziran 2019'dan bu yana ilk kez dikey bir fiyat hareketi gösteren Ethereum'un 120 ila 280 dolar arasında iyileşmesi iki aydan az sürdü.

Altcoinler, devam eden bir ralli sırasında bitcoin'den daha iyi performans gösterir, ancak konsolidasyon sırasında çoğu altcoin, bitcoin'in merhametindedir.

Örneğin, son iki ay içinde, bitcoin küçük bir geri çekilme ile genişletilmiş bir ralli gördü ve daha güçlü bir yukarı yönlü hareket için sağlam destek seviyeleri oluşturdu.

Buna karşılık, Ethereum gibi altcoinler yüzde 80 ila 130 oranında artış göstererek çok az geri çekilme ya da hiç geri çekilmemeye başladı ve dik bir geri çekilmeye karşı savunmasız kaldı.

Ünlü bir kripto para birimi tüccarı olan DonAlt, bitcoin fiyatının 7.000 dolara geri çekilmeye başlaması durumunda altcoin pazarının dik bir düzeltme yaşama olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Ethereum, bugüne kadarki en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmuştur ve bu nedenle DonAlt, daha büyük zaman çerçevelerindeki ETH grafiğinin diğer kripto para birimlerine kıyasla güç gösterdiğini vurguladı.

Yine de, haftalık bitcoin mumu 9,550 dolardan önemli bir destek seviyesinin altına kapanırsa, tüccar piyasanın son yükselişinden itibaren düzeltmeye başlayabileceğini belirtti.

Aylık bitcoin şeması, tipik olarak yerel bir zirveyi gösteren bir akşam yıldızı formasyonu görmenin savunmasız olduğunu da gösterir.

Bazı Trader'lar ETH'nin Piyasayı Büyük Bir Çöküşten Koruduğuna İnanıyor

XRP, EOS ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere büyük altcoinler, özellikle haftalık düzeyde, daha büyük zaman dilimlerinde fiyat noktasında büyük bir reddediş gösterdiler.

Ethereum, 24 Şubat'ta kapanıştan iki gün önce, haftalık yeşil bir mum almış olan piyasadaki en iyi kripto para birimi durumunda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ