Ethereum fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca değer kazandı ve son yirmi dört saat içinde en büyük kazançlarını gösterdi. Bu yükselişe, platformun ilerlemesinde güçlü etkileri olabilecek birkaç önemli faktör katkıda bulundu.

Yüzde 14 Yükselen Ethereum’da Yükselişin Nedenleri

Ethereum fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca değer kazandı ve son yirmi dört saat içinde en büyük kazançlarını gösterdi. Bu yükselişe, platformun ilerlemesinde güçlü etkileri olabilecek birkaç önemli faktör katkıda bulundu.

Geçtiğimiz yıl, merkezi olmayan finans (DeFi) blok zincir alanının önemli bir unsuru olarak ortaya çıktı. DeFi, varlıklarını ödünç vermek, korumak veya takas etmek için akıllı sözleşmeler kullanan tüm projeleri içerir. Bu işlevleri yerine getirebilecek birçok blockchain platformu varken, Ethereum sektörde baskın bir konuma sahip.

Şu anda, neredeyse tamamı Ethereum ağında bulunan DeFi'de 745 milyon ABD dolarından fazla değer kilitli durumda. Bu, bir yıl önceki sayının iki katından fazla ve Mart ayında düşmesine rağmen, bir kez daha artıyor. Hiç şüphe yok ki yatırımcılar dikkat çekiyor ve bunun Ethereum'u ana finansal piyasalara taşımak için güçlü bir potansiyele sahip olduğunu anlıyorlar.

Maker, bugüne kadar sadece Ethereum’un gücüne katkıda bulunan en popüler DeFi platformudur. Bununla birlikte, daha birçok DeFi projesi ortaya çıkmaktadır. Ayrıca Chainlink, Ethereum'da da faaliyet gösteren ve birçok DeFi projesinde önemli bir oyuncu haline gelen en popüler oracle ağıdır.

Fiyatlar iyileştikçe ticaret hacimleri de arttı. En önemlisi, Ethereum, son yirmi dört saat içinde vadeli işlemler ticaretinde önemli bir artış gördü.

OkEx, açıkça artışa liderlik ediyor ve geçtiğimiz ay Asya'da Ethereum ticareti için güçlü bir ilgi olduğunu gösteren geçtiğimiz ayın en büyük türev borsası olarak açıklandı.

Vadeli işlem hacmindeki büyük sıçramaların genellikle oynaklığa yol açtığını ve çok fazla yatırımcının Ethereum’un fiyatına uzun süre bahse girmesi durumunda fiyat düzeltmesinin hızla gerçekleşebileceğini belirtmek gerekir.

Temmuz ayında 2 numaralı kripto para birimi bugüne kadarki en büyük yükseltmesine tabi olacak. “Serenity” olarak adlandırılan Ethereum 2.0, platformu bir proof of work’ten proof of stake mimarisine dönüştürecek. Ayrıca Ethereum'un ölçeklendirme çözümünde önemli bir rol oynayacak ve böylece daha fazla işlem yeteneği sağlayacaktır.

 Şubat ayında geliştirme ekibi bir Reddit AMA düzenledi ve burada Serenity'nin zamanında başlatılmasına büyük güven duyduklarını ifade ettiler. Etkinleştikten sonra, Ethereum 2.0'ın tüm platform ekosistemini kökten dönüştürmesi ve küresel ölçekte kitle kullanımına kapı açması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ