Geçtiğimiz üç gün içinde Ethereum, 150 doların altına kısa bir süre düştükten sonra güçlü bir geri dönüş yaptı ve bu makalenin yazıldığı tarihten birkaç hafta önce 175 $ 'a kadar yükseldi.

Yüzde 15 Çıkış Yakalayan Ethereum’da Bu İki Faktör Yüksek Seviyelere İşaret Ediyor

Geçtiğimiz üç gün içinde Ethereum, 150 doların altına kısa bir süre düştükten sonra güçlü bir geri dönüş yaptı ve bu makalenin yazıldığı tarihten birkaç hafta önce 175 $ 'a kadar yükseldi. Bu, yerel en düşük seviyelerden % 15'ten fazla ralliye işaret ediyor.

Etkileyici olsa da, devam eden boğa eğiliminin henüz tamamlanmadığını gösteren temel ve teknik katalizörlerin bir araya gelmesi söz konusu.

Son birkaç gün, haber döngüsünün, zorlu makro zemine rağmen Ethereum'un başka bir boğa döngüsüne girdiğini doğruladığını gördü.

İlk olarak, kripto fon sağlayıcısı Grayscale Investments tarafından bu hafta yayınlanan bir rapor, kripto varlıkları talep etmeye devam eden kurumsal oyuncuların alanda kaldığını doğruladı.

Rapor, 2020'nin ilk çeyreğinde, firmanın 503.7 milyon $ getirdiğini ve sermayenin çoğunun Grayscale’in iki amiral gemisi kripto fonuna tahsis edildiğini gösterdi: Bitcoin Trust ve Ethereum Trust. Bu istatistiğin özellikle ETH'ye verdiği önem üzerine yatırımcı Spencer Noon şunları söyledi:

“Kurumsal yatırımcılar ETH alıyor. Kedi resmen çantadan çıktı. En son @GrayscaleInvest raporundan: Ethereum Trust ilk çeyrek girişlerinde 110 milyon dolar gördü. Bu, son 2 yıldır (95.8 milyon dolar) bir önceki girişlerinden daha fazla. ”

İkincisi, Messari tarafından Ethereum ağında işlem gören değer miktarının, önde gelen kripto para biriminin piyasa değerinin yaklaşık % 15'ine sahip olmasına rağmen BTC'ye rakip olmaya başladığı bildirildi.

HornHairs olarak bilinen bir kripto tüccarı, son fiyat hareketinin ETH'nin 12 saatlik ters grafiğinin, “tam bir geri çekilme sürecinde 2017 pompası”na benzemesine izin verdiğine inanıyor ve grafiği Ethereum'un son zamanlarda önemli bir direnç seviyesi tarafından reddedildiğini gösteriyor .

HornHairs ters bir grafiğe atıfta bulunurken, gerçekte ETH, 148 $ desteğinden temiz bir sıçrama yaptı ve boğa anlatımı için iyi oldu. Daha spesifik olarak, fiyat eylemi açık bir “salınım başarısızlığı modeli” iken, Ethereum kısa bir süre tarihsel likidite bölgesi ile etkileşime girdi, ancak kısa vadeli fiyat hareketini olumlu yönde etkileyecek kararlı bir şekilde yeni bir düşük oluşturamadı.

“Tam geri çekilme” HornHairs'in beklediği gibi gerçekleşirse, kripto para birimi önümüzdeki haftalarda 290 dolara yükselecek.

Trader Nunya Bizniz, Mart ayında kaza nedeniyle görülen aşırı yüksek hacimlerin, Bitcoin pazarının altta olabileceğinin potansiyel bir işareti olduğunu ve daha önceki güçlü fiyat artışlarının “fiyattaki dönüm noktaları” ile çakıştığını gözlemledi.

 Bizniz konuyla ilgili kişisel bir sonuca varamamışken, grafiği gözlemlerken, Bitcoin'in makro dönüm noktalarının çoğunun yüksek hacimlere dayandığı görülebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ