Ripple, Cumartesi günkü satışlardan kaynaklanan sıçramayı pekiştiriyor.

Ripple, Cumartesi günkü satışlardan kaynaklanan sıçramayı pekiştiriyor.

Bir direnç seviyesi yığını yukarı yönlü RSI ile kaplanıyor

0.3254, XRP / USD kuru yükseliş için kritik seviyeye işaret ediyor.

Cumartesi günü yedi ayın en yüksek seviyesi olan 0,3466'dan keskin bir düzeltme gören Ripple (XRP / USD), bu Pazar günü 0,32'lik tutamağı yeniden kazanmak için toparlanma girişimleri yapıyor. Üçüncü en çok işlem gören kripto para birimi, satıcılar 0,33 seviyesinin kırılmasının altına geçtikten sonra 0,2942'ye kadar düştü. Yenilenen artışa rağmen, kripto para son 24 saatte % 6'nın üzerinde düşüş gösterirken, yaklaşık 13,76 milyar dolarlık bir piyasa değerinin keyfini çıkarıyor.

Kısa Vadeli Teknik Görünüm

Saatlik grafikte görüldüğü gibi, fiyat erimenin ardından gece boyunca yükselen bir kanalda dalgalanıyor ve potansiyel bir düşüş bayrağı paterni çiziyor. Spot yükseliş eğilimi 0.3036'da yükselen trend çizgisi desteğinin bir saatlik kapanışının altında bir saatlik verim ile düşüş eğilimi devam edecek.

Satış baskısı, 0.2976-0.2942 civarında kilit destek alanının yeniden test edilmesi, 200 saatlik yukarı doğru basit eğimli ortalama (HMA) ve Cumartesi gününün en düşük seviyesinin birleşmesi için zeminler açacak. Söz konusu talep bölgesine karşı koyulmaz ise, 0.2820'deki desen hedefi satıcıların radarında olacaktır. Saatlik Göreceli Güç Endeksi (RSI) orta çizginin altında işlem görüyor ve daha alçak bir noktaya işaret ediyor.

Alternatif olarak, boğaların bir yükseliş tersini teyit etmek için 0.3254'teki düşüş 50-HMA'sını yeniden kazanmak üzere 0.3185-0.3200 (21, 100-HMA ve kesişen kanal direncinin kesişimi) arasında yer alan acil direnci alması gerekir.

Sonuçta, en az direnç yolu, aşağı yönlü bir formasyonun ve boğaların temizlenmesi için yığılmış güçlü bir üst bariyer kümesinin ortasında aşağıya doğru görünüyor. Yazının yazıldığı sırada XRP yüzde 8 düşüşle 0,30 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ