Kripto para birimleri , on yıl süren bir varoluştan sonra, meşru bir para birimi olarak dünyanın kolektif bilincinde kendilerini pekiştirmiş gibi görünüyor.

Zcash, Monero ve Diğerleri AML Yasaları İle Çarpışma Rotasında mı?

Kripto para birimleri , on yıl süren bir varoluştan sonra, meşru bir para birimi olarak dünyanın kolektif bilincinde kendilerini pekiştirmiş gibi görünüyor. Bitcoin gibi kriptolar çeşitli anlatıları satıyor ve belki de en iyi değer deposu olarak çalışıyorken, birçok altcoin niş kullanım durumlarını iddia etmek için ortaya çıktı. Zcash ve Monero gibi gizlilik koinlerinin ortaya çıkması böyle bir eğilimin bir örneğidir.

Alpha Marketplace ve Arrow Privacy Coin'in kurucu ortağı BullyESQ, gizlilik koinlerinin kripto endüstrisindeki temel değişimleri nasıl tetiklediğini ve ilerlemelerinin günümüz AML düzenlemelerini nasıl etkilediğini vurguladı.

Zk-SNARKs tarafından etkinleştirilenler gibi korumalı işlemler durumunda, Zcash'in dayandığı sıfır bilgili kriptografi biçiminde , AML uyumluluğu ve KYC ile ilgili düzenlemeler söz konusu olduğunda kullanıcılar ve borsalar için oldukça az zorluk olduğunu  vurguladı.

BullyESQ ayrıca, sahtekarlık aktivitesini mümkün kılabilecek bir anonimlik düzeyi eklediğinden, korumalı işlemlerin düzenleyici bir perspektiften kaşlarını çatmasına rağmen, Zcash'te ve Arrow'da devrimci bir uygulamanın 'görünüm anahtarı' olduğunu belirtti.

Alpha Marketplace kurucu ortağına göre, bu uygulamalar gizlilik odaklı kripto para birimleri için bile, getirdikleri değerin mevcut KYC-AML düzenlemelerine uymama pahasına olmamasını sağlar.

 Yılın başlarında, kripto-analitik firması CipherTrace, gizlilik koinlerini, mevcut düzenlemeleri kripto etkin kara para aklama uygulamaları söz konusu olduğunda ele almak için yeterince yeterli olmayan varlıklar olarak adlandırmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ