Robert Kiyosaki, Bitcoin'in altın ve diğer değer deposu varlıklara karşı mevcut avantajları hakkında fikir yürütüyor.

"Zengin Baba Yoksul Baba" ve finansal okuryazarlık, piyasalar ve varlıklarla ilgili diğer kitapların ünlü yazarı Robert Kiyosaki, değer depolamaya izin veren diğer varlıklara kıyasla "en büyük avantajı" sunduğunu söyleyerek Bitcoin ile ilgili açıklama yaptı. Ona göre Bİtcoin fonların korunmasına yardımcı olur ve enflasyondan korunma işlevi görür.

"Bitcoin'in en büyük avantajı var"

Bitcoin çiçek açıyor, altın durgunlaşıyor, dolar düşüyor ve gümüş tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yüzde 50 altında.

Haziran ayında iki kez yazar, "dünya tarihinin en büyük çöküşünün geleceğini" beklediğini belirtti ve düşüşü satın almak ve buna karşı korunmayı artırmak için Bitcoin'in 24.000 $ seviyesine düşmesini beklediğini söyledi.

Mart ayında ABD Kongresi tarafından onaylanan 1,9 trilyon dolarlık teşvik planına atıfta bulunarak "en büyük balon büyüyor" diye yazdı.

Ağustos başladığında, küresel amiral gemisi kripto para birimi 40.000 dolar seviyesini kurtarmak için ivme kazandı. 23 Ağustos'ta PayPal devi, Birleşik Krallık'taki müşterilerinin PayPal hesaplarından Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash gikripto para çekmelerine yakında izin vereceğini açıkladıktan sonra, Mayıs ayından bu yana ilk kez 50.000 doları aştı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Kara Perşembe'den bu yana borsalara ve borsalardan en fazla BTC taşındı

Santiment analitik ajansı, 23 Ağustos Pazartesi günü, Kara Perşembe'den (12 Mart 2020) bu yana merkezi borsalara gidip gelen en büyük Bitcoin miktarının görüldüğünü bildirdi.

Kripto borsalarına yaklaşık 845.000 Bitcoin gönderildi (42.025.568.000 dolar eşdeğeri). Toplam 825.000 Bitcoin çekildi (büyük olasılıkla soğuk cüzdanlara gönderildi), toplam 41.060.415.000 dolar.

Bir CryptoQuant analisti, açık pozisyonlar artmaya devam ettiği için şu anda piyasanın büyük olasılıkla hala korku yaşadığını tweetledi; ancak, fonlama oranı düşük bir seviyede kalmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ