Anchorage, yeni bir ortaklığın ardından Apollo müşterilerinin dijital varlıklarının “önemli bir bölümünü” depolamayı planlıyor.

 Zengin Müşterilere Bitcoin ve Ethereum Sunmak İçin 512 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi

Anchorage, yeni bir ortaklığın ardından Apollo müşterilerinin dijital varlıklarının “önemli bir bölümünü” depolamayı planlıyor.
Avrupa ve ABD'de kripto varlıklarına olan talep, zorlu kripto kışına rağmen yüzde 74 arttı.
Küresel özel sermaye şirketi Apollo Global Management Inc, kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesi için itici güç olarak müşterileri adına kripto para birimleri tutmaya başladı.

Pazartesi günü yapılan bir basın açıklamasına göre, New York merkezli firma tarafından kripto hizmetleri, ABD'deki ilk federal olarak kiralanmış kripto bankası olan Anchorage Digital ile ortaklık yoluyla sağlanacak.

"Anchorage Digital, Apollo'yu paylaşmaktan memnuniyet duyuyor .NYSE: APO, kripto varlıklarını güvenli bir şekilde depolamak için nitelikli bir koruyucu olarak Anchorage Digital'i seçti. Anchorage, alternatif varlık yöneticisinin dijital varlık portföyünün önemli bir bölümünü saklamayı bekliyor." Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

1990 yılında kurulan ve yönetimi altında 512 milyar dolarlık varlığa sahip olan Apollo, ilk olarak bu yıl Nisan ayında kriptoya giriş yaptı ve blockchain ve Web3'e 50 ila 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu. Firma aynı zamanda eski JPMorgan yöneticisi Christine Moy'u “firma genelinde dijital varlık stratejisine liderlik etmek ve blok zinciri teknolojilerini işimize uygulamak için daha fazla yol keşfetmek” için ilk dijital varlık stratejisi başkanı olarak görevlendirdi.

Duyuru, geçen Kasım ayındaki tüm zamanların 68.789.63 dolarından yüzde 70'e kadar düşen dünyanın en büyük kripto varlığı olan Bitcoin ile küresel kripto pazarındaki bir düşüşün zeminine karşı geliyor. Bununla birlikte, kripto ile ilgili pazarlardaki tahribata rağmen, kurumsal yatırımcılar, gelecekte elde etmeyi vaat ettiği avantajlar nedeniyle yeni gelişen sektörle uğraşmaya devam ediyor. Fidelity Digital Assets tarafından hazırlanan bir rapora göre, ABD ve Avrupa'daki kurumsal yatırımcıların yaklaşık yüzde 74'ü gelecekte dijital varlık satın almayı planlıyor.

Anchorage Digital'in başkanı Diogo Mónica, "Kripto'nun kalıcı olması, bu aralıksız davul ritminin doğrulanmasıdır," dedi, "Bu çok uzun vadeli bir ufuk süreci ve teknoloji ve büyük kurumlar için öyle değil" Kısa vadede oynaklığın olması gerçekten önemli değil.”

Mónica'ya göre, Apollo ve Anchorage arasındaki ortaklık, kurumların kripto varlıkları için saklama ve diğer hizmetleri sağlamak için Anchorage gibi düzenlenmiş dijital varlık bankalarıyla nasıl çalıştıkları konusunda çıtayı umarız" diye ekledi.

Apollo'nun ne tür kripto varlıklarını saklamayı planladığı hala belirsiz olsa da, daha önce Bitcoin'in ötesinde varlık saklama, menkul kıymetleştirme ve pazar yerleri gibi gerçek dünyadaki kullanım durumlarına baktığını belirtmişti. Bu, kripto para birimleri, Fungible Tokens (NFT'ler) ve diğer dijital varlık türlerini tutmayı planladığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ