Zilliqa, sektörde türünün ilk örneği olan ve 2 Nisan'da Miami'de düzenlenen bir etkinlikte resmi olarak lansmanı yapılacak olan Metapolis hizmet olarak metaverse teklifini duyurdu.

Zilliqa, sektörde türünün ilk örneği olan ve 2 Nisan'da Miami'de düzenlenen bir etkinlikte resmi olarak lansmanı yapılacak olan Metapolis hizmet olarak metaverse teklifini duyurdu.

Piyasa, The Sandbox ve Decentraland dahil olmak üzere metaverse projelerini tam olarak desteklemeye devam ederken, haberi takiben ZIL'in fiyatı yüzde 150'nin üzerinde arttı.

Şimdiye kadar meta veri deposundaki diğer tüm yenilikçi projeleri duymuşsunuzdur (göründüğü kadarıyla evcil hayvanınızla eriştiğiniz bir meta veri deposu olan bir petaverse dahil). Ancak Zilliqa yeni bir boyutu kırmayı başardı . Bir hizmet olarak meta veri deposu (MaaS). Metapolis olarak bilinen, yakında piyasaya sürülmesi ve endüstrinin en iyi uygulama ve oyun stüdyolarından bazılarını bir araya getirmesi bekleniyor. Metapolis'in duyurulmasının ardından ZIL'in fiyatı yüzde 150 arttı.

Zilliqa çekirdek geliştirme ekibi Metapolis'i Reddit'te duyurdu. Duyuruda, "Suçlamanın başında, Zilliqa'nın meta-kanatlarını bir dizi dikey ve blok zincirine yaymasına izin verecek olan çığır açan, oyunu değiştiren Metapolis var" denildi.

Metapolis'i resmi olarak başlatmak için Zilliqa, 2 Nisan'da Miami'de birinci sınıf DJ'ler tarafından canlı müzik ve MaaS platformuna gizlice bakışlarla tamamlanan bir VIP etkinliği düzenliyor. Katılmak isteyenler, Zilliqa ve Metapolis hakkında kendilerini en çok neyin heyecanlandırdığını çekirdek geliştiricilere yazarak yüz yüze bir bilet kazanabilirler. İlk beş katılımcı etkinliğe VIP bileti kazanacak ve ilk 10 kişi sınırlı sayıda NFT kazanacak.

Dahası, Zilliqa Sandra Helou'daki metaverse ve NFT'lerin başkanı, 30 Mart Çarşamba günü Metapolis ile ilgili tüm soruları yanıtlayan canlı bir Bana Her Şeyi Sor (AMA) oturumu düzenleyecek.

Zilliqa ayrıca Metapolis'te içerik oluşturmayı teşvik etmek için küresel yetenek ödülleri uygulaması Agora ile ortaklık kurduğunu duyurdu. İçerik oluşturucular Agora'ya içerik yükleyebilir ve en çok oyu alanların içeriği Metapolis'te öne çıkar. Ayrıca 150.000 dolarlık hibeler ve kapmak için ödüller var.

Yarışma hakkında yorum yapan Helou şunları söyledi:

Metaverse içinde yalnızca yaratıcılığı hayata geçirebildiğimiz için değil, aynı zamanda dünya çapındaki yaratıcıların dijital dünyada bağlantı kurması için sınırsız erişim sağlayabildiğimiz için bu ortaklık için heyecanlıyız. Agora, Zilliqa ve Metapolis arasındaki ortaklık, web 3 inovasyonunun ön saflarında olduğumuz anlamına geliyor.

Aynı zamanda Zilliqa, en büyük e-spor markaları olan RRQ, Ninjas in Pyjamas ve MAD Lions için tercih edilen blok zinciri olarak ortaya çıktığını duyurdu. Blockchain ağı, NFT'ler, metaverse aktivasyonları ve tokenizasyon gibi Web3 çözümlerini uygulamak için bu markalarla ortaklık yapacak.

Zilliqa blok zincirinin yerel belirteci olan ZIL, duyurulardan büyük kazanç sağladı. Token, Metapolis'in 0.1225 dolara ulaştığı açıklanmadan hemen önce 0.047 dolardan yükseldi ve saatler içinde yüzde 150'den fazla arttı. Basın zamanında, 0,1091 dolardan el değiştirmek için hafifçe düştü ve ona 1,37 milyar dolarlık bir piyasa değeri verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ