Kripto Para piyasasında on-chain yani zincir üstü aktivite, 2023'teki geri dönüşü sırasında Bitcoin'in büyümesinin ilgi çekici bir hikayesini anlatıyor.

Kripto Para piyasasında on-chain yani zincir üstü aktivite, 2023'teki geri dönüşü sırasında Bitcoin'in büyümesinin ilgi çekici bir hikayesini anlatıyor.

Bitcoin İçin İyi Gelişme

Diğerlerinin yanı sıra zincir üstü analitik firması Glassnode tarafından kaydedilen Bitcoin için günlük işlem sayısı, bu yıl "patlayıcı" bir artış gördükten sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor.

BTC fiyat artışının genel gücünü araştıran bir Twitter ileti dizisinde Glassnode, zincir üstü hacmin henüz buna ulaşmadığını kabul etti.

“Bitcoin işlem sayıları, adres etkinliği, kayıtlar ve Mempool tıkanıklığının tümü yükseldi. HODLing derecesi ve 30 bin doların altında edinilen arz gibi bir durum söz konusu.
İnanç devam ediyor. Bununla birlikte, yükseliş trendi genç olmaya devam ediyor ve zincir üstü hacimler henüz destek kazanmadı.”

Eşlik eden bir grafik, çeşitli piyasa gruplarına dağıtılan harcanmamış gerçekleşen fiyatı gösterdi.

Glassnode’un önde gelen zincir analisti Checkmate, Bitcoin'in rallisini sürdürmesi ve 2022 sonundaki düşük seviyelerin yerel bir dibi işaretlemesi konusunda iyimser kaldı.

“Yeni sermaye girişleri sınırlıdır ve mevcut sermayedar tabanın hakimiyetindedir. Bu nedenle, traderların düşük zaman dilimleri ve likidite üzerinde artan etkiye sahip olduğu dalgalı bir yol bekleyin. Muhtemelen, yol boyunca bol miktarda boğa oaklı yaklaşımlar söz konusu iken makrodan nefret edilen bir inançsızlık da alanda hakim durumda.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ