Chingari'nin Creator Cuts NFT pazarı, benzersiz bir finansal ve topluluk katılımı fırsatı sunarak yaratıcıları güçlendirecek.

Zincir Üstü Sosyal Uygulama Chingari, İlk Video NFT Pazarını Başlattı

Chingari'nin Creator Cuts NFT pazarı, benzersiz bir finansal ve topluluk katılımı fırsatı sunarak yaratıcıları güçlendirecek.

Platform, hem yaratıcılar hem de NFT sahipleri için yerel kripto para birimi GARI tokenlerinde ödüller sunacak.

22 Ağustos Pazartesi günü, zincir üstü sosyal medya uygulaması Chingari, video NFT pazarı Creator Cuts'ı piyasaya sürerek cesur bir adım attı. Bu hamleyle Chingari, hızla büyüyen içerik oluşturucuların ekonomisine hitap etmek için değiştirilemez belirteçlerin  NFT'ler gücünden yararlanıyor.

Creator Cuts, Chingari'nin en iyi yaratıcılarından seçilen videoların video NFT'leri olarak basılacağı ilk merkezi olmayan video NFT pazarı olacak. Bu NFT'ler aynı zamanda içerik oluşturucuların videolarının sahipliğini kanıtlamalarına yardımcı olurken aynı zamanda ikiyüzlülük sorunlarından korunmaya da yardımcı olacaktır.

CNF ile paylaşılan bir basın açıklamasında Chingari, Creator Cuts NFT pazarının benzersiz bir finansal ve topluluk katılımı fırsatı sunarak içerik oluşturucuları güçlendireceğini söyledi. Bu NFT sahipleri, favori içerik oluşturucularıyla da bağlantı kurabilecek. Aynı zamanda, NFT'lere sahip olmanın diğer parasal avantajlarından da yararlanabilirler. NFT pazarının açılışında konuşan Chingari ve GARI tokeninin Kurucu Ortağı ve CEO'su Bay Sumit Ghosh şunları söyledi:

Chingari'de, içerik oluşturucuların topluluklarıyla etkin ve içsel olarak etkileşim kurmalarını sağlamak ve bunları etkinleştirmek, kurulduğumuz günden bu yana başarımızın temel taşı olmuştur. Yaratıcı Ekonomi'nin muazzam potansiyeline inanıyoruz ve spektrum genelinde büyümesine ve demokratikleşmesine tamamen bağlıyız.

Creator Cuts'ın tanıtımı, yaratıcıların yanı sıra topluluğa yalnızca daha derin bağlantılar kurmaları için değil, aynı zamanda kelimenin tam anlamıyla birlikte büyümeleri için güç veren benzersiz bir girişimdir.

Chingari'nin vNFT'lerinden Elde Edilen Kazançlar

Şu anda, Chingari'de yalnızca önceden hazırlanmış videolar satılmaktadır. Tüm bu video NFT'lerin fiyatı GARI tokenlerinde mevcut olacak. NFT madenciliği özelliği hala boru hattında ve Chingari, yakında kullanıma sunulacağını söyledi.

GARI madencilik özellikleri aracılığıyla içerik oluşturucular tarafından kazanılan ödüller, içerik oluşturucuların kazançları olarak adlandırılacaktır. İçerik oluşturucular, vNFT'lerini satarak GARI tokenleri kazanmanın yanı sıra video izleme, paylaşma ve yükleme gibi uygulama içi etkinlikler yoluyla ek tokenler da kazanabilirler.

Öte yandan Chingari, bu NFT'lerin sahiplerinin GARI jetonlarında pasif gelir elde edeceğini söyledi. Bu ödüller, içerik oluşturucuların Chingari uygulamasındaki günlük gelirinin %10'u olarak sunulacak. İçerik oluşturucunun günlük GARI kazançları, katkı puanlarına göre değişebilir. Ancak, NFT sahiplerine katkı yüzdesi değişmedi.

Chingari'den ilginç bir şey şudur: "Yaratıcının kazancından ödüllerin %10'unu kazanmak için kişinin Chingari kullanıcısı olması gerekmez. NFT sahibi, NFT'yi tutan cüzdanda alacak”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ