Singapur merkezli kripto borsası Zipmex, “herhangi bir teknik sorunu önlemek için” para çekme dondurmasını Cuma gününe kadar uzatacağını söyledi.

Zipmex, Para Çekme Dondurmasını Cuma Gününe Kadar Uzatacak

Singapur merkezli kripto borsası Zipmex, “herhangi bir teknik sorunu önlemek için” para çekme dondurmasını Cuma gününe kadar uzatacağını söyledi.

Herhangi bir teknik sorunu önlemek için Ticaret Cüzdanı bakım süremizi 22 Temmuz 2022'ye (GMT+7) kadar uzatıyoruz, diye açıklama yaptılar.

Ticaret Cüzdanı işlevini mümkün olan en kısa sürede geri getirmek için çok çalışıyoruz. Geri döndüğümüzde para çekme işlemleri etkinleştirilecek. pic.twitter.com/o0d0h4PuNj

— ZIPMEX (@zipmex) 21 Temmuz 2022

 Ünlü Bitcoin borsası Zipmex, para çekme işlemlerini askıya alan son kripto kuruluşu oldu. DeFi kredi platformundan kripto para borsasına kadar birçok kuruluş, son dönemde işlemleri askıya aldı.

Bu şirketlerin kararlarının arkasındaki ana sebep, likidite krizi ve iflas riskidir. Zipmex bunun için bir emsal ortaya koydu. Borsa, “uçucu piyasa koşulları” nedeniyle müşteri çekme işlemlerini durdurduğunu duyurdu.

Zipmex, müşterilerin para çekme işlemlerinin "bir sonraki duyuruya kadar" duraklatılacağını duyurdu. Görünüşe göre Zipmex, piyasadaki gerilemeyle başa çıkmak için sert önlemlere başvurmak için en son kripto para birimi şirketlerinin ortasına katıldı.

Zipmex, süreçlerine ara veren şirketler zincirinin son halkası olarak pazarın ilgisini çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ