Bu yazımızda sizlere ZKSwap (ZKS) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ZKS Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

ZKSwap (ZKS) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi ZKS Coin

Bu yazımızda sizlere ZKSwap (ZKS) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ZKS Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

ZKSwap (ZKS) Nedir?

ZKSwap, Automated Market Maker'a (AMM) dayalı bir token Swap protokolüdür.

ZK-Rollup teknolojisi sayesinde, sınırsız ölçeklenebilirlik ve gizlilik sağlarken, tüm uniswap işlevleri Katman-2'de gerçekleştirilir.

ZKSwap, likidite sağlayıcılarına ve traderlara ultra yüksek verimli Swap altyapısı sağlar ve işlemler herhangi bir Gaz ücreti gerektirmez.

Kullanıcılar varlıkları üzerinde tam kontrole sahiptir, işlemler yetki gerektirmez ve iyi bir mahremiyete ve daha yüksek likiditeye sahiptir.

ZK-Rollup teknolojisine dayalı olarak, işlem TPS'si birden fazla büyüklük sırası ile artırılabilir. Likidite sağlayıcıları ve kullanıcılarının, kullanım eşiğini büyük ölçüde azaltan yüksek gaz ücretleri ödemesine gerek yoktur.

ZKSwap sunucusu, WebSocket arabirimi aracılığıyla kullanıcılarla etkileşime girebilir ve ayrıca Ethereum blok zincirindeki işlemleri izleyebilir. Tüm yasal işlem talepleri, nihayetinde Swap Engine tarafından işlenecek olan ZKSwap bellek havuzuna yerleştirilecektir.

ZKSwap'ın sıfır bilgi ispat sistemi, dağıtılmış bir mimariyi benimser ve ispatlar oluşturmak için en son sıfır bilgi ispat algoritması PLONK'u kullanır. PLONK'un küresel güven kurulumunun yalnızca bir kez oluşturulması gerekir ve belirli bir devre ölçeği aralığına sahip uygulamalar yeniden kullanılabilir, bu da sıfır bilgi kanıtı kullanma eşiğini büyük ölçüde azaltır.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ