Video iletişim platformu Zoom, sunduğu ürünlerde gizlilik ve güvenlik durumunu geliştirmeye çalıştığı için Keybase'i satın aldığını duyurdu.

Zoom, Video Platformu Gizliliğini Artırmaya Çalışırken Keybase

Video iletişim platformu Zoom, sunduğu ürünlerde gizlilik ve güvenlik durumunu geliştirmeye çalıştığı için Keybase'i satın aldığını duyurdu.

Perşembe günkü basın açıklamasına göre amaç, platformda uçtan uca şifreleme sağlamak. Anlaşmanın şartları hemen açıklanmadı. Platformun kullanıcı tabanı, dünya çapında yürürlüğe giren sosyal uzaklaşma ve evde kalma emirleri çağında patlasa da Zoom, güvenlik uygulamaları için eleştirmenleri cezbetmişti.

Zoom CEO'su Eric Yuan "Uçtan uca şifreli iletişim platformları var. Kolayca konuşlandırılabilen güvenliğe sahip iletişim platformları var. Kurumsal ölçekte iletişim platformları var. Mevcut platformların hepsinin sunmadığına inanıyoruz. Zoom'un yapmayı planladığı şey, kullanıcıların güvenliği, kullanım kolaylığı ve ölçeği aynı anda gerçekleştirmek” ifadelerini kullanıyor.

 Keybase daha önce hizmetlerini kripto alanı etrafında sunmuştu ve 2018'de CoinDesk'in o zamana kadar bildirdiği gibi Stellar'dan bir yatırım aldı. Keybase üzerinde, her iki platforma da yeni kullanıcılar getirmeyi amaçlayan XLM airdrop çabası, birkaç token arayan spam göndericinin dikkatini çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ