Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in ablası Randi Zuckerberg’den kripto para dünyasına yönelik önemli bir hamle geldi.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in ablası Randi Zuckerberg’den kripto para dünyasına yönelik önemli bir hamle geldi. Randi, kripto para sektörüne kadınları çekebilmek gayesiyle milyon dolarlık kampanyada yer alıyor.

Randi, daha fazla kadına kripto para birimlerini tanıtmak amacıyla bir reklamda rol aldı. Randi şu anda kripto para birimi OKCoin’in marka danışmanlığını yürütüyor.

Reklamda İngiliz şarkıcı Adele de ‘Hello’’ şarkısıyla yer alıyor. Randi ise reklamda ‘’kripto para birimini alıp satmayı öğrenmek ister misiniz?’’ ifadesini kullanıyor.

OKCoin firmasının konuyla ilgili olarak oldukça dikkat çeken bir adımı daha bulunuyor. Buna göre şirket kadınların kripto para sektöründe yer almasını sağlamak gayesiyle yapılacak olan kampanyalara 1 milyon dolar ayırmış durumda.

Kripto para sektöründe kadıların erkeklere göre daha az yer aldıkları bilinen bir gerçek. Ancak son zamanlarda özellikle farkındalığı artırmak amacıyla kadın odaklı çalışmaların yapıldığı görülüyor.

Yeri gelmişken  Randi’nin 10 yıl boyunca çalıştığı Facebook’tan bir süre öne ayrıldığını belirtelim. Gelen haberlere göre Randi’nin ayrılma sebebi olarak Facebook’ta kadın çalışan sayısının az oluşundan duyduğu rahatsızlık vurgulanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ